VĚDCI ZJISTILI, ŽE NEMOCI SOUVISÍ S MĚSÍCEM NAROZENÍ: K JAKÝM CHOROBÁM JSTE NÁCHYLNÍ VY?

Rádio G6 - Admin

STUDIE KOLUMBIJSKÉ UNIVERZITY A JEJÍ ZJIŠTĚNÍ

Vědci z Kolumbijské univerzity zjistili, že měsíc vašeho narození souvisí s tím, k jakým nemocem jste náchylní. Jejich studie nashromáždila skutečně vysoký počet dat, celkem se jí zúčastnilo 1,7 milionu lidí. Lékaři zkoumali jejich anamnézy a přiřazovali je k měsíci narození. Potvrdila se jim hypotéza, že určité nemoci souvisí s měsícem, ve kterém se lidé narodili. Obdobnou studii ve stejný rok provedli vědci z Cambridge a i jim se potvrdilo, že měsíc narození souvisí s náchylností k určitým nemocem. Přečtěte si, k jakým nemocem máte sklon vy.

LEDEN

Lidé narození v tomto měsíci jsou dle studie amerických vědců náchylnější k hypertenzi, kardiomyopatii, srdečnímu selhání a dalším onemocněním srdce. Hlídejte si proto hladinu cholesterolu a dbejte na dostatečný příjem sodíku.

ÚNOR

Stejně jako u lednových dětí platí, že jste náchylnější k chorobám srdce, vysokému krevnímu tlaku a srdečnímu selhání. Dle britských vědců vám spíše nehrozí problémy s nervovou soustavou.

BŘEZEN

I březen spadá mezi měsíce narození, kdy se zvyšuje pravděpodobnost onemocnění srdce, včetně srdečního selhání a kardiomyopatie. Britští vědci zjistili, že máte nižší riziko neurologických onemocnění.

DUBEN

Při narození mezi lednem a koncem dubna je dle amerických vědců vyšší riziko, že u vás propukne srdeční choroba a budete mít vysoký krevní tlak. Naopak dle britské studie máte nižší riziko, že vás postihnou neurologické obtíže.

KVĚTEN

Pokud jste se narodili v květnu, můžete si gratulovat, máte vůbec nejnižší riziko, že onemocníte.

ČERVEN

Letní měsíce jsou obecně dle vědců dobré, co se týče zdravotního stavu. Miminka narozená v létě mívají vyšší porodní váhu a lepší zdraví v dospělosti. Ženy narozené v létě jsou však o něco méně plodné.

ČERVENEC

I pro vás platí to, co je zmíněno výše, britští vědci zjistili, že miminka narozená v červenci mají vyšší porodní váhu a v dospělosti se těší dobrému zdraví. I pro vás platí, že vaše plodnost je stejně jako u ostatních žen narozených v létě o něco nižší.

SRPEN

Lidé narození v srpnu mají dle vědců bohužel velkou pravděpodobnost, že budou trpět astmatem. Vědci si to vysvětlují tak, že v tomto období jsou miminka v kontaktu s roztoči, kteří milují vlhkost, a proto se u nich astma v pozdějším věku rozvine, ale to je zatím nepotvrzená hypotéza. Britští vědci však mají za to, že miminka narozená v létě mají obecně vyšší váhu a v dospělosti jsou pak lidé narození v letním období méně náchylní k nemocem. Ženy narozené v tomto měsíci jsou dle závěru jejich studie méně plodné.

ZÁŘÍ

Lidé narození na podzim mají dle vědců vysokou pravděpodobnost, že onemocní neurologickým onemocněním. Vysvětlují si to tak, že slunečního svitu v této době ubývá, a tak mají miminka nedostatek vitamínu D. Ženy narozené v září mají dle britské studie o něco nižší plodnost než ostatní ženy. Těšit vás však může, že jste odolnější vůči kardiovaskulárním onemocněním.

ŘÍJEN

Narození v říjnu bohužel není dobré, co se týče zdravotního hlediska, máte společně s lidmi narozenými v listopadu největší pravděpodobnost, že onemocníte. Stejně jako u měsíce září platí, že máte vyšší pravděpodobnost, že onemocníte chorobou postihující nervovou soustavu, protože jste po narození mohli mít nedostatek vitamínu D. Lidé narození od října do prosince také častěji trpí ADHD a hůře se soustředí. Mezi další zdravotní problémy, kterými lidé narození v říjnu trpí, patří respirační a reprodukční onemocnění. Naopak jste více chráněni vůči chorobám srdce.

LISTOPAD

Stejně jako lidé narození v říjnu, i u vás je velmi vysoká pravděpodobnost, že onemocníte. Rovněž pro vás platí to, co pro ostatní podzimní děti, nedostatek vitamínu D po narození se dle zatím nepotvrzené vědecké teorie v budoucnu může projevit neurologickým onemocněním. Stejně jako u říjnových a prosincových dětí platí, že máte vyšší riziko, že budete trpět ADHD a také se hůře soustředíte. U vás je však tato pravděpodobnost nejvyšší. Dále se u vás mohou vyskytnout reprodukční onemocnění a dýchací potíže. Naopak máte nižší pravděpodobnost onemocnění srdce.

PROSINEC

Děti narozené v zimě mají dle britských vědců vyšší riziko, že se u nich vyskytne ADHD a budou se také hůře soustředit. Obecně platí, že nemáte zvýšené riziko dalších onemocnění, ale také ani zvýšenou ochranu před určitými chorobami.

 

zdroj: https://www.svetzeny.cz