V obchodě v centru Prahy prodávají masky Hitlera, policie případ prošetřuje

 


ČTKČTK

před 5 hodinami
Policisté se zabývají tím, zda v souvislosti s prodejem gumových masek Adolfa Hitlera v jednom z pražských obchodů nebylo spácháno protiprávní jednání, uvedla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Na prodej masky v centru Prahy upozornil na Twitteru německý velvyslanec Christoph Israng.

“Mohu potvrdit, že se zabýváme případem prodeje masek v centru Prahy. V současné chvíli zjišťujeme, zda v této souvislosti nedošlo ke spáchání protiprávního jednání,” uvedla Kropáčová.

Israng v příspěvku na sociální síti prodej masky v centru Prahy zkritizoval. “Češi za nacistického režimu tolik trpěli. Proč se teď v centru Prahy prodává takový odpad?” uvedl velvyslanec. K příspěvku přiložil fotografii výlohy obchodu s maskami. Kde se provozovna nachází, Israng nespecifikoval. Na příspěvek reagoval mimo jiné ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s tím, že se policie věcí již zabývá.

https://twitter.com/velvyslanec_SRN/status/1190163387768082432?s=20

Policie se už dříve prodejem předmětů s podobiznou Adolfa Hitlera zabývala, tehdy došla k závěru, že nejde o protiprávní jednání. Trika a hrnky s podobiznou Hitlera nebo například Stalina nabízí nakladatelství Naše vojsko.

zdroj: https://www.aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *