V Japonsku odsoudili k smrti muže, který ubodal 19 lidí

V Japonsku byl v pondělí k trestu smrti odsouzen muž, který v roce 2016 pozabíjel 19 duševně postižených lidí. Informovaly o tom světové agentury. Jednalo se o nejhorší masovou vraždu v poválečné historii země.

Dnes 30letý Satoši Uemacu se k činu přiznal a uvedl, že jej nelituje. V ústavu, v němž zabíjel, pracoval od roku 2012. Nedlouho před vraždou byl ale propuštěn a proti své vůli hospitalizován, když se pokusil doručit předsedovi dolní komory japonského parlamentu ručně psaný dopis, v němž nabízel, že zlikviduje stovky postižených, pokud to vláda povolí.

Vražda se odehrála v červenci 2016 ve městě Sagamihara, asi 40 kilometrů jihozápadně od metropole Tokia. Uemacu se do budovy ústavu dostal rozbitým oknem a své oběti během 40 minut usmrtil ve spánku nožem. Dalších 24 klientů a dva členy personálu ústavu zranil. Později se sám vzdal policii.

Podle agentury AP čeká Uemacua smrt oběšením.

Podobné útoky jsou v Japonsku vzácné kromě jiného proto, že tato země má velmi přísné zákony a téměř žádný civilista nemá přístup ke zbrani.

zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/v-japonsku-odsoudili-k-smrti-muze-ktery-ubodal-19-lidi-40316782

Satoši Uemacu na fotografii z roku 2016 Foto: Kyodo, Reuters

Recent Videos

1 2 3 22

Home , Písničky na přání , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1