Trestní oznámení na ministry zdravotnictví – Jana Hamplová

Rádio G6

„Pracuji na případu nákupu nesmyslného počtu látek, o kterých ministerstvo nevědělo ani slovo, což mám již černé na bílém. Podle mého názoru tam poputuje trestní oznámení na ministry zdravotnictví, kteří ty smlouvy podepsali, protože je to porušování při správě cizího majetku – tedy našeho občanského majetku. Jak nyní ty údaje postupně vyplynuly, tak jsem se zeptal ministra Válka, který za všechno samozřejmě nemůže, protože to podepisovali jiní ministři, ale on také nějaké dokumenty podepsal. Došlo mi, že v době, kdy o látkách nevěděli ani ň, jak by řekla moje babička. Říkali nesmyslné informace, že nikdo znovu neonemocní a je dezinfekční, prostě naprosté nesmysly, tak v té době podepsali objednávky za neuvěřitelné miliardy, ze kterých se nyní 14 miliard hodí do koše. Podle mého názoru jsou toto jednoznačně trestné činy, takže na tom nyní momentálně pracuji,“ říká poprvé v rozhovoru advokátka Mgr. Jana Zwyrtek-Hamplová. Další informace již brzo na kanálu Inovace Republiky.

pozn. Omlouváme sníženou kvalitu zvuku. Postupně budeme on-line přenosy zlepšovat.
Natočeno v rámci speciálu – Studia IR – živé vysílání.

Natočeno 3.9. 2022 v blízkosti Václavského náměstí ??? Podpořte přípravu rozhovorů na Inovace Republiky a přípravy video obsahu „vize z krize“. Rádi bychom také natáčeli další série rozhovoru ve stylu moderovaného „dialogu protistran“ ke stále více polarizované společnosti.
?Číslo transparentního účtu: 12122128/2010. Do poznámky napište “DAR”. ? Podpořte další ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ v následujících měsících. Děkujeme Vám za veškerou podporu a sdílení.

„Říkali nám spoustu věcí, o kterých toho mnoho nevěděli a neměli informace. Přesto nám v reklamách placených státem říkali to, co říkali. Nyní jsem požádala o informace, zhruba 20 otázek pro ministra zdravotnictví, že chci vědět, co tady v České republice víme. Očekávám a budu mile překvapena, když to tak nebude, že o očkovacích látkách nevědí pořádně vůbec nic. Přesto hustili do lidí informace. Nyní je znovu zadaná reklama, která se má znovu vyrobit. Smlouvu jsem si stáhla… Nejvíce mě fascinuje to, že tady před rokem jedna reklama již běžela. Zřejmě ministerstvu pošlu takový úsměvný dopis, že jim dám návod, jak ušetřit 2 milióny korun. Jedna reklama již byla nafilmována, tak ať pustí v televizi reklamu, co pouštěli před rokem, abychom se nasmáli, co tam těm lidem všechno říkali. Chudáci ti, kteří v té reklamě vystupovali, ale bylo by dobré, aby pustili reklamu, co běžela před rokem. Proč ji znovu nezopakovat jestliže mluvila pravdu,“ popisuje ústavní právnička Jana Zwyrtek Hamplová svůj pohled na oficiální vládní komunikaci.

„Ten nejabsurdnější příklad dnešní doby je, že SÚKL – Státní ústav pro kontrolu léčiv se v podstatě vyjádřil negativně k očkování dětí. SÚKL jako nejvyšší orgán to poslal panu ministrovi, ale pan ministr přes toto stanovisko odpovědného orgánu, odborného orgánu, tak souhlas s očkováním dětí podepsal. Nechápu proč? Samozřejmě by měl stanout před soudem.
? Celý rozhovor k tomuto tématu ZDE: https://youtu.be/s0NqSp-W0ik

Jana Zwyrtek Hamplová je advokátka a politička, v letech 2005 až 2006 poslankyně Poslanecké sněmovny PČR, v letech 1998 až 2014 zastupitelka města Mohelnice (z toho v letech 2013 až 2014 starostka města). Vystudovala Gymnázium v Zábřehu, pak Střední školu sociálně právní v České Třebové a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Specializuje se na veřejné právo, tematiku samosprávy a státní správy. Roku 2010 založila Středisko pro vzdělávání samosprávy při soukromé vysoké škole a téhož roku spustila i projekt MUNICIPAL orientovaný na vzdělávání v oblasti veřejné správy.

Napsat komentář