Tajfunu v Číně podlehlo 28 lidí. Dvě desítky se pohřešují

Nejméně 28 mrtvých za sebou zanechal tajfun Lekima, který v sobotu zasáhl východní pobřeží Číny. Další dvě desítky lidí se po se po silné bouři, která zničila stovky domů, pohřešují. Informovala o tom agentura AP. Evakuováno byl kvůli tajfunu více než milion lidí a zrušeny tisíce letů a některá vlaková spojení.

Nejtragičtější dopad měla bouře v oblasti na okraji přístavního města Wen-čou přibližně 300 kilometrů jižně od Šanghaje. Hladina řeky se tam po masivních sesuvech půdy zvýšila během deseti minut o deset metrů a voda zaplavila okolní domy.

Silný vítr strhával sloupy elektrického vedení a bez proudu dočasně byly téměř tři miliony domácností. Evakuován byl před příchodem bouře milion lidí, z toho čtvrt milionu v Šanghaji, kde úřady preventivně uzavřely místní Disneyland a další turistické atrakce.

Zrušeno bylo přes 3000 letů.

Během neděle by se Lekima, který zeslábl na tropickou bouři, měl pomalu pohybovat severně podél východního pobřeží Číny; další velké škody se neočekávají.

Foto: ČTK , ZUMA/Liu Ying

Autor: ČTK

Zdroj :https://t.tyden.cz

Recent Videos

1 2 3 21

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zapněte si živé vysílaní .

Po zapnutí vypni kříškem rádio bude hrát dál .

 

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1