Střelba na škole v USA: Osmnáctiletý student zemřel, dalších osm je zraněných

Dvojice střelců v úterý ve škole na předměstí Denveru zabila 18letého studenta a dalších osm studentů zranila. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Oba podezřelí, také studenti, jsou nyní v policejní vazbě.

Místní šerif Tony Spurlock na tiskové konferenci řekl, že dvojice útočníků vešla do školy a začala střílet ve dvou třídách. Všem obětem bylo nejméně 15 let. Místní nemocnice přijaly osm zraněných, z nichž dva zůstávají ve vážném stavu.

Policie a bezpečnostní složky se odmítly vyjádřit k možnému motivu činu s vysvětlením, že vyšetřování je na počátku. Spurlock řekl, že oba střelci byli studenty téže školy se zaměřením na přírodní vědy, techniku a matematiku v Highlands Ranch jižně od Denveru a měli čistý trestní rejstřík. Při útoku byly použity dvě střelné zbraně, dodal šerif.

Podle místních médií mohlo k útoku přispět několik faktorů, včetně hněvu a pomsty. Jeden z útočníků byl identifikován jako 18letý Devon Erickson, druhý, mladší útočník čelil ve škole šikaně v souvislosti s rozhodnutím podstoupit změnu pohlaví z ženy na muže, uvedla stanice Denver 7. Šerif druhého útočníka označil za dívku, podle médií ale dotyčný vystupoval jako muž.

Erickson se podle sociálních sítí věnoval hře na kytaru a byl poměrně úspěšným studentským divadelním hercem. Byl registrovaný demokrat, který v jednom ze svých příspěvků na internetu kritizoval prezidenta Donalda Trumpa a chválil jeho předchůdce Baracka Obamu. V jednom z komentářů také odsuzoval ty křesťany, kteří nenávidí homosexuály.

Školu, ve které střelci zaútočili odpoledne místního času, navštěvuje více než 1850 dětí od školky až po 12. třídu. Poblíž se nachází i pobočka místní policie, takže policisté byli na místě téměř okamžitě.

Jeden z rodičů Fernando Montoya uvedl, že jeho 17letého syna útočníci zasáhli třikrát a způsobili mu zranění. “Řekl mi, že do třídy vešel student, z pouzdra na kytaru vytáhl pistoli a zahájil palbu,” vypověděl Montoya v rozhovoru se stanicí Denver 7.

Incident se odehrál týden poté, co 22letý muž střílel v areálu Severokarolínské univerzity v Charlotte a pistolí zastřelil dva lidi a další čtyři zranil. Střelec byl zatčen.

Škola v Highlands Ranch je vzdálená jen necelých devět kilometrů od střední školy Columbine na denverském předměstí Littleton. Před 20 lety tam dva studenti zastřelili dvanáct spolužáků a učitele a nakonec i sebe. Dalších 24 lidí bylo zraněno.

autor: ČTK | před 18 hodinami

zdroj :https://zpravy.aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translator »