Strašák jménem migréna: Možná jste ještě nevyzkoušeli tyto rady, které vám ji pomohu zkrotit

Rádio G6 - Admin

Bolí vás hlava při přílišném množství světla? Pak byste mohli být jedním z mnoha lidí s migrénou, která vzniká při citlivosti na světlo. Je známá také jako fotofobie. Pokud nemůžete ztlumit jas kolem sebe zatažením záclon nebo vypnutím světla, vytvořte si vlastní temnotu a noste sluneční brýle i uvnitř.

Předejít bolestem hlavy můžete nastavením pravidelného životního rozvrhu. Vyberte si stanovené časy, kdy jdete spát a kdy se každý den budíte. Pravidelně cvičte a dodržujte obvyklou dobu jídla a svačinek. Rozvrh pomáhá vašemu tělu vědět, co přijde dál, a může vám pomoci i s migrénou.

Pryč s nepříjemnou bolestí hlavy
Stres je jedním z nejčastějších spouštěčů migrén. Snažte se tedy ve svém životě posílit klid, mějte vše naplánované a dělejte věci, které vás baví. Pokud jste během pracovního týdne ve stresu, dbejte na dostatek odpočinku o víkendech.

Dále mají někteří lidé problém s parfémy a jinými pachy. Pokud patříte mezi tyto lidi, noste u sebe mátu nebo kávová zrna, která vám neutralizují čichové buňky a zablokují vůni, jež vám způsobuje bolest hlavy.

Když už mluvíme o vůních, některé vůně mohou pomoci při boji s migrénou. Máta peprná vám může snížit bolest a levandule zlepšit stav úzkosti. Tyto vůně můžete aplikovat v olejové formě na spánky nebo na zápěstí.

Na migrénu vám také skvěle pomohou teplé obklady, horká sprcha nebo koupel ve vaně. Tito pomocníci uvolní vaše svaly a vy se budete cítit mnohem lépe.

Můžete také vyzkoušet naprostý opak. Některé studie ukazují, že aplikace studeného zábalu kolem krku může pomoci snížit bolest hlavy. Ochlazení krve může snížit otoky a zmírnit bolest.

Uvolněním svalů uvolníte i bolest hlavy

Patříte-li mezi ty, kteří se živí prací u počítače, pak jste již pravděpodobně slyšeli o modrém světle. To je barva, která září z vašeho počítače a telefonu. Dejte si na chvíli od elektroniky pauzu, pokud cítíte, že vás začíná bolet hlava. Někteří lidé říkají, že na blokaci modrého světla fungují růžové brýle.

Dokonce i uvolněním nohou můžete zmírnit napětí v jiných částech těla včetně hlavy. Posaďte se a položte holé chodidlo na tenisový míček a mírně s ním jezděte přes chodidlo. Všimněte si oblastí, které jsou zvláště citlivé, a zaměřte se na ně.

Poslední skvělou radou je zaměřit se na dýchání. Soustřeďte se na dýchání po dobu nejméně deseti minut. Dýcháním uvolníte svaly v celém těle a ucítíte vnitřní klid.

Zdroj: Web MD
Autor: Štěpán Pacík

[ztroj: www.onlyu.cz]