Štefan Pongo reakce na článek a mé vyjádření ( Paulus Paul ) .

Štefan Pongo

„Pane Paulus ,nedá mi na to reagovat protože já tomu rozumím ,že je váš kamarád tak ho chcete bránit to je v pořádku ,jen jste neuvedl jedno zásadní a to si myslím že tam chybělo ve vašem článku neboť jsou nesporné důkazy a v tom se my dva lišíme , že pan Jan Gábor so obohacoval ve veřejném finnancování a podotýkám nelegálním ,což vy určitě velmi dobře víte co je veřejné finnancování a jakým zákoným způsobem probíhá,a hlavně nevybíravým způsobem útočí na nevinné a slabé jako paní Eva Heková a nezastaví se ani u dětí a manželek. Zavolejte panu Marianovi Putnokovy o potvrzení mých slov. Ono se to hezky pomáhá když vám jiní platí a občas je tam tzv. malá domů.
K ostatním vašim slovům se nebudu raději vyjadřovat, jen by jste jako informační médium měl být nestranný a hlavně více objektivní neboť to škodí vaší určitě záslužné práci pro naší komunitu.“

Reakce na článek:  Romano Rasaj VS Štefan Pongo a „Československá Romská Unie“

 

Zde moje odpovědě :

Děkuji za reakci

Vůbec nejde o pana Gábora ale o všichni kdo začali dělat nějakou činnost pro naše Romy a hlavně k tomu využívají sociální sítě  kde se pak oni časem odvinovali nebo špiní je to kolotoč já je sleduji skoro od začátku Pavel Krtek o tom ví on byl dá se říct první kdo začal oslovovat Romy (českém jazyce ) .

 

Každopádně musím uvést jedno na pravou míru z minulého článku to nebylo asi patrné a to že vás nepřirovnávám k žádnému z nich, Beru Vás spíše že vy děláte ten vyšší level, a nepochybuji o tom že se vám podaří založit něco opravdu dobrého co přinese něco pro naše komunitu. Jde jen o to aby jste měl štěstí na spolupracovníky, chápu že když musíte vše platit z vlastních kapce tak to není zrovna jednoduché to chápu ale i přesto bych chtěl upozornit že mýt v týmu lidi s kriminální činnosti by se Vám mohl v budoucnu vymastit .

 

Zmiňujete Marianai Putnokyho tady je vidět že o našem rádiu nic moc nevíte, protože když by ano tak by jste věděl že u nás pracoval jako Blger, asi tuším o co jde … Když dal na facebook  sms z toho mobilu byl jsem já jako první kdo to dal na naší stránku.

Znám všechny aktéry co se nějak podíleli na sbírkách nebo pomoci lidem, a taky jsem každému říkal že TRANSPARENTNOST je na prvním místě ! No jak je vidět také je to v začarovaném kruhu .

A jestli někdo si z toho něco vzal nevím, ale u mě převáží to co je za nimi vidět.

A když jsme u těch nadávek v live no snad my to odpustí že ho tu budu jmenovat ! … Ale zde bych se pozastavil,na našem společném příteli a vaším momentální spolupracovník, co se zastává právě Vás a to je H.Norbert, jeho live někdy opravdu jsou dost kontroverzní a i přesto jsem nikdy o něm neřekl nic špatného a proč ? jeho práce převáží nad emocemi co si všichni občas na live uleví, je to tlak a myslím že tak si uleví když se vyřvou .

 

Víte lidi se tu hádají o to jestli si ten nebo ten vzal na benzín nebo bagetu, když jel na Slovensko ale nedochází jim že legální organizace berou od státu obrovské částky a to na projekty která naším Romům nic nepřináší,

Tito organizace nedělají nic nebo jen naoko aby se neřekla, a pak mají v účtu napsané ostatní výdaje a bůh ví kam ti peníze jdou ? To jsou otázky na které by jsme se měli ptát ! Proč třeba existuje nějaký rodiny podnik kam se chodí dívat lidi z majority na fotky jak naší Romové trpěli a stát jim za to ročně dá dotaci v řadu stovky tisíc a co vím žije z toho celá rodina .  Beru to že napadá je to dobrý zachovat naši kulturu a poukázat jak sem na tom byli ale naší situaci ve vyloučených lokalitách to neřeší a nebo to vlastně ani není pro naše lidi ti z toho nemají nic .

 

Jste tu pár let ale lidi okolo charity tu pracují strašně dlouho a stojím si za svým názorem že ty by se měli oceňovat a o nich by se mělo mluvit psát. Protože jak píši někdo charitu dělá jen pro to aby si zviditelnil nebo si dokonce i přilepšil hlavně sám a naopak někdo se tu rve a snaží se upozornit na situaci ve které se právě nacházíme. Jsme v době kdy rasisté začínají ovládat místa kde můžou rozhodovat o nás všech, o naší budoucnosti , ale to ví všechno dobře víte a proto se snažíte něco měnit zakládat atd  . A tak by jsme se měli zamyslet nad tím jestli tu vest války mezi sebou nebo naopak se spojovat podporovat a lidi co se chtějí zapojit, brát za spojence protože potřebuje každého ale na druhou stranu být obezřetní s kým se dáváme dohromady .

 

Článek není o tom že bych chtěl přímo hájit Rašaje ani že bych chtěl pomlouvat Vás, nebo vaší organizaci to vůbec ne jen sem chtěl aby lidi začali přemýšlet, protože tohle jsem tu už zažil mnohokrát chvilku je špatný on a pak zase on a tak se k tomu většinou nevyjadřuji … Teď jsem udělal výjimku a přiznám se že motivem bylo hlavně vaše škola a kdo v ní učí, i já Jsem učil a vím co všechno jsem pro to musel udělat a co jsem k tomu musel mýt, a učit děti je velká zodpovědnost na to nestačí přečíst nějaká stažení článek z internetu zaleží i jak to člověk dokáže podat každopádně velice dobrý nápad ale realizace je o to těší že chybí finance na kvalitní lektory to chápu, ale když by je to měl učit člověk co opravdu má za sebou tolik let v kriminálu bez vzdělaní na ten obor tak to se na mě nezlobte že jsem zareagoval .

 

Tuhle větu nechápu jeslí je myšlena na mě nebo na někoho jiného? (Ono se to hezky pomáhá když vám jiní platí a občas je tam tzv. malá domů.) Jestli na mě tak mi věřte že opravdu nemám zapotřebí abych se nechal od někoho podplácet nebo jak to bylo myšleno … Každopádně já jsem nikdy od nikoho nic nechtěl a vše si hradím sám.

 

Poslední věc je že jsem napsal že to je můj názor, a na rovinu říkám že si myslím že nikdo není úplně čistý, kdo tu dělal sbírky nebo něco vybíral,  o ten názor se postarali oni samy, protože sami na sebe dělali live kde poukazovali kdo co ukradl a jestli je to pravda tak já si myslím že to jsou tak zanedbatelné částky že osobně bych to ani neřešil když porovnám kolik peněz vyčerpají organizace ze států .

 

Můj osobní názor a to vycházím ze zkušeností co mám je, že jestli někdo chce pomáhat tak by prvořadě na to měl mýt dostatek finančních prostředků. Jenže zde je to většinou naopak pomáhají lidi co zrovna nejsou milionáři a tak se není čemu divit že občas vidíme jak se odvinují že ten vzal to a ten zase tohle .

 

Mluvím samozřejmě obecně, Právě proto že ti lidi sleduji několik let a koukám hlavně na to co pro koho udělali a ne že zrovna dostal záchvat a udělal live kde se vyřval. A i přesto si všech do jednoho vážím i když o nich někdy napíšu negativně, respektuji je a spíše jen chci upozornit na to že asi dělá něco špatně nebo když my píší posluchači a upozorňují na něco pak se na tu situaci zaměřím . Ono když člověk nežije facebookuem a vidí ve světě co se tam děje a jak se lidi k sobě chovají pak si udělá určití nadhled .

 

Tohle jsem psal pře kontaktem s Panem Pongou určité věci my osvětlil za což mu moc děkuji a už mi je jasné proč neví o lidech co mají za sebou trestní činnost .. . Nepochlubili se a Pan Pongo o tom nevěděl nicméně jak on sám říkal zrovna řešili tu školu a v budoucnu bude vyžadovat od spolupracovníků výpisy z trestu a dokonce i katastru … Co naprosto schvaluji .

Děkuji za rozhovor co jsme dnes spolu měli sem rád že jste my mnohé vysvětlil je vidět že o spoustu aktivit se neví co plánujete a máte už za sebou .

Nebo vám i poskytnu čas v našem rádiu na vyjádření se k článku je to na vás .

 

Paulus Paul