Stanislav Tomáš zemřel na srdeční selhání … Jak to všechno bylo a kdo držel informace které by jste měli vědět ?

Po pohřbu Stanislava Tomáše se začínají objevují další informace .

 

Hned na úvod bych chtěl podotknout že tohle nepíšu proti nikomu! Jen vím že po sociálních sítí se zase budou vytvářet skupinky která budou nadávat na to či tu strnu, tak bych tu chtěl nějak poskládat informace co jsou k dispozici, Osobně nejsem na žádné straně a všem zúčastněným chovám úctu a respekt . Berte to spíše jako můj osobní pohled na věc ! ne jako fakt ! …

 

Ústí nad Labem proběhla debata k případu smrti Stanislava Tomáše kde byli hosti p.Josef Miker a Miroslav Brož.

 

Kdo se nějakým způsobem zajímá o problematiku Romů tak tihle jména zná, kdo ne tak záhy zjistí kdo jsou a co dělají, z videa co zveřejnila právě Romea na svém youtube.com kanálu .

 

Debata k případu smrti Stanislava Tomáše

zdroj: http://www.romea.cz

 

Rozhodně tu nebudu zbytečně rozepisovat co všechno v záznamu zazní jen si vezmeme body co mě zaujali !

 

Tak jak se veřejně ví pan Josef Miker byl na místě jako jeden z prvních lidí a též se aktivně zapojil do pomoci, dle jeho slov byl na místě hned ten den kdy navštívil obyvatele domu před kterým se incident stal, Následujíc den už i s Miroslave Brožem začali hledat příbuzné aby našli Sestru Stanislava Tomáše kde jí následně nabídly pomoc ta byla přijata .

 

Tady bych se pozastavil Simona Tomášová ( sestra ) přijala pomoc od Josef Mikera a Miroslava Brože, Není známo jestli jim dala písemnou plnou moc aby mohli za ní jednat ale v následujícím záznamu od pana Marka Cavaliho to paní Simona popírá nicméně si myslím že k určité dohodě tam muselo dojít !

 

Dále mě pak zaujalo hned prví vyjádření pana Miroslava Brože a to že říká větu o právníkovi ( že věděl že bez něj by cela situace vyšumí )  a opět jsme u videa záznamu z majitel pohřební ústav Harmonie kde majitel říká že nikdo nepožádal o re pitvu že mluvil s krajskou policií jestli někdo požádal ? Bylo mu řečeno  že žádný požadavek tam není ! ( tento záznam se udělal 7.července  ) Dále pak pokračuje že když by se chtělo požádat tak se musí písemnou formou a to od právníka nebo sestry zemřelého !

 

zde vypovědě Pohřební služba HARMONIE.

 

 

Rozhovor s Majitelem Pohřební služba HARMONIE

A tak jsme kontaktovali majitele Pohřební služba HARMONIE a zeptali se jak to bylo …

 

Kde jste získal informaci že se nepožádalo o re pitvu ? řekly by vám to vůbec ?
Ano nám by to řekli v případě toho že by se někam měl transportovat, ale nic takového se neuskutečnilo tak asi jim to bylo vše zamítnuto.

 

A kam jste volal ?
Volal jsem na policii jestli oni mají nějaký příkaz od státního zástupce že by jsme ho měli transportovat někam jinam, bylo my řečeno že žádný příkaz takový nemají .

 

Kdo vyřizoval pohřeb a objednávky ?
Tak nejdříve jedna skupina a pak další, měnilo se to ze dne na den, Situace byla strašně nepřehledná .

 

O jaká Skupini se jednalo ?
Tak to už opravdu nevím , pořád se to měnilo a my měli i jinou práci nakonec jsme byli rádi že to s námi dořešila sestra zemřelého .

 

Je pravda že David Mezei a Marek Kavali objednali pohřeb za 250 000kč samy a že nebyla ani přítomná Sestra Stanislava Tomáše ?
Není chtěli jen udělal kalkulaci … Byla to jen kalkulace když by se na to sehnali peníze, Finální objednávku udělala až sestra ( Simona Tomášová )
Kde jsme se domluvili na korekci aby to odpovídalo finančním možnostem protože se zjistilo že peníze nejsou a nebudou na původní kalkulaci .

 

To platila sama ?
Ne byla tam řada přispěvatelů

 

Jaké byla konečná částka pohřbu ?
Na to nejsem oprávněn vám to říct, jsou to citliví údaje ti rodiny .

 

Byl vám někdy předložen nějaký písemný doklad že za ní muže někdo jednat?
Situace byla opravu hodně nepřehledná měnilo se to každou chvilku nakonec jsme ani nepotřebovali když přišla sama a podepsala finální verzi .

 

Tímto bych chtěl poděkovat majiteli Pohřební služba HARMONIE že nám ochotně poskytnul rozhovor i o víkendů .

 

Co se týká další části videa tak převážně souhlasím s učastníkami

 

 

O pitvě … Stanislava Tomáše / Miroslava Brože

zdroj: http://www.romea.cz

 

Co se týká další části videa tak převážně souhlasím co tam říkají jen mě překvapuje že informace co říkají teď mohli říct už dříve když se tu lidi hádali a nenechávat si je pro sebe !Je my jasné že některá informace se nesmí říkat při vyšetřování a také by se asi neřekli jen tak nějakému aktivistovi nebo členovy rodiny a jestli něco zjistili co by usvědčilo policisty tak to bych chápal že si to nechávají pro sebe !!! Tihle informace určitě nikdo po nich nechce jen klasicky jak pan brož řek jen jako mezi řečí že příčina smrti byla zástava srdce to se tu také mnoho krát řešilo na co že vlastně umřel atd atd Takové informace jste měli pánové lidem dávat aby netápali ne jen vy chcete znát pravdu ale všichni co se zapojili do boje .