Soud potvrdil 16 let vězení mladíkovi, který se pokusil zavraždit manžela své milenky

Rádio G6

Brněnský krajský soud ve středu poslal už podruhé na šestnáct let do vězení třicetiletého Josefa Koprivu a jeho o deset let starší bývalou přítelkyni Evu Grycovou potrestané za pokus o vraždu. Podle verdiktu navedla Grycová Koprivu k tomu, aby ze srázu v lomu Hády nad Brnem shodil jejího manžela. Motivem byly podle soudu peníze. Verdikt není pravomocný, oba obžalovaní se odvolali.

 

Senát v čele s Milošem Žďárským vynesl verdikt už podruhé, původní rozsudek zrušil odvolací Vrchní soud v Olomouci. Ani nově provedené důkazy včetně psychologického posudku, výslechu dalších svědků a předložení důkazů však senát nepřesvědčily ke změně prvního rozsudku.

 

Obětí se měl stát bohatý třiasedmdesátiletý podnikatel, manžel Grycové. Kopriva jej v listopadu 2017 vylákal do lomu Hády pod záminkou obchodního jednání. Pak jej strčil ze srázu, napadenému se ale podařilo zachytit na skalním výstupku, odkud jej zachránili přivolaní policisté.

 

Kopriva se k činu přiznal, tvrdil však, že plán vymyslela Grycová, která si tak chtěla opatřit dědictví z manželova jmění. Údajně mu za čin slíbila odměnu 50 milionů korun.

 

Obžalovaná celou dobu svůj podíl viny popírá a poukazuje na to, že proti ní neexistují žádné důkazy kromě výpovědi několikrát trestaného Koprivy. Tvrdí, že útok na jejího manžela má na svědomí pouze Kopriva. V nevinu své manželky věří i napadený, který také zaplatil kauci deset milionů korun, díky čemuž je Grycová zatím na svobodě.

 

zdroj: https://www.novinky.cz