Sexuální predátor terorizuje ženu dokonce i z vězení

Zdenek Zoubecek

Ani pobyt ve vězení nebrání muži v pronásledování, strašení a obtěžování ženy, se kterou má dítě. Marek V. který si ve Věznici Plzeň odpykává několikaletý trest za minimálně trojnásobné znásilnění, už měsíc terorizuje ženu i jejího nového partnera.
„Volá někdy i několikrát denně a neustále vyhrožuje. Několikrát opakoval, že přísahá na život našeho synka, že se o mého přítele postará,“ popsala nám zoufalá žena. „Poslal za ním i nějakého Ukrajince, který ho sledoval a pak mu do telefonu popisoval, kde přesně se celý týden pohyboval,“ pokračovala s tím, že má strach o sebe, přítele i svého malého syna.
     „Neustále zmiňuje datum svého propuštění, prý 3. září za dva roky. Že hned ten den bude tam, kde jsme my,“ dodala nám ještě vyděšená žena.
Paní se v obavách o svůj i přítelův život samozřejmě obrátila na policii, která se případem začala zabývat. „Ve spolupráci s Vězeňskou službou v tuto chvíli případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu nebe zpečné vyhrožování,“ potvrdila nám tisková mluvčí policie.

 

V létě loňského roku jsme informovali o sérii znásilnění či sexuálního napadení mladých dívek v Plzni. Sexuální predátor útočil na Borech, vždy byl velmi hrubý a jednou použil i nůž.

Zde jsou tři případy

(nejedná o všechny útoky tohoto pachatele)

  • Ve středu 12. června ve večerních hodinách na Borech chytl pachatel dívku do takzvané kravaty a odtáhl ji do vysoké trávy u cesty. Poškozená mu nabídla peníze, aby ji nechal být. Muž si peníze vzal, ale dál pokračoval v násilnostech. Pod pohrůžkou násilí, kdy v ruce držel nůž,  po ní požadoval pohlavní styk.
    Naštěstí byl útočník vyrušen kolemjdoucím, který slyšel dívčin křik a pachatel z místa raději utekl.
  • V neděli 23. června byla v Petákově ulicí v Plzni na Borech napadena další žena. Žena procházela ulicí kolem půl druhé ráno, když k ní před domem číslo šest zezadu přistoupil neznámý muž, zakryl jí dlaní ústa a druhou rukou jí začal osahávat na intimních místech. Ženu poté povalil na zem a i přes značný odpor chtěl v hrubém sexuálním útoku pokračovat, ale bojující ženě se podařilo si uvolnit ústa a začít hlasitě křičet.
    To agresora vylekalo a dal se na útěk, při kterém ho pronásledoval křikem přivolaný přítel napadené ženy. Ten se sice násilníka pokusil zadržet a chytil ho za bundu, pachatel se z ní ale vysmekl, nechal jí na místě a utekl.
  • Ve čtvrtek 25. července došlo kolem jedné v noci na Klatovské třídě poblíž křižovatky s Dobrovského k dalšímu útoku. Dívka se pěšky vracela z práce a cestou si ji vyhlédl útočník. Muž ženu zastavil a začal ji hrubě osahávat na prsou a na pohlaví. Muž v hrubém sexuálním útoku pokračoval i přes vydatný odpor dívky, té se ale naštěstí podařilo nahmatat svazek klíčů na řetízku, který měla v kabelce a útočníka jím zprudka udeřit. Muž se lekl, povolil sevření, sice svou oběť ještě chytil za kabelku, ale dívka se vyškubla a s křikem se jí podařilo utéct.

Kriminalisté po muži intenzivně pátrali a do pátrání byla za pomoci našich pátracích relací zapojena i veřejnost. Díky skvělé mravenčí práci kriminalistů se nakonec podařilo muže ztotožnit. Zatím mu prokázali první z případů a za tento ho již také obvinili. Dle našich informací jde o Marka V. z Plzně.

„Když ho sebrali, moc mě to překvapilo, má krásnou ženu a dítě. Je pravda, že byl ale divný, pohyboval se po plzeňských obchodních domech a vybíral na různé charitativní organizace. Vím o něm, že tam měl neustále s někým spory,“ řekl nám muž, který Marka V. dobře znal.

  „Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň zahájili trestní stíhání 36letého muže z Plzně. Násilníka obvinili ze zvlášť závažného zločinu znásilnění spáchaného ve stádiu pokusu.
V souvislosti s obviněným mužem kriminalisté prověřují i další případy. O svém činu nyní může přemýšlet ve vazební věznici a hrozí mu až 10 let pobytu za mřížemi,“
 uvedla nám tenkrát mluvčí policie.

Zdroj:https://www.krimi-plzen.cz