Šárka: Myslela jsem si, že tloustnu. Pravý důvod mého přibírání byl mnohem závažnější

Šárka byla odmalička vychovávána v dětském domově. Vždy poslouchala tamní vychovatelky a dělala vše, co se jí řeklo. A to jí zůstalo i poté, co jí sociálka zajistila v osmnácti letech bydlení se spolubydlící.

 

Ta jednoho dne řekla, že se půjde na mejdan. A tak se šlo. A když se řeklo, že se bude pít, Šárka se nebránila. Když po pár měsících začala přibírat, vůbec jí nedošlo, že by mohla být těhotná.

 

Až do porodu nevěděla, co se děje

 

Šárka si užívala pozornosti kolegyň z práce. Ty jí totiž často nosily dortíky, když byla z toho dětského domova. Proto si myslela, že přibírá hlavně po jídle.

 

S obavami z toho, že je nemocná, se nikomu nesvěřila. Bála se, že by o dobroty od ostatních přišla.

 

Až jednou v noci jí bolelo břicho natolik, že vzbudila svou spolubydlící.

Ta pochopila, že Šárka rodí, a zavolala záchranku. Než dorazila pomoc, Šárka porodila zdravého chlapečka.

Byla odvezena do nemocnice, ale každý jí vyčítal, že se dítě narodilo z nesledovaného těhotenství.

Šárka byla nešťastná. Nikdo jí nevěřil, že o svém těhotenství nevěděla. A tak se v noci sebrala a utekla.

Miminko nechala v nemocnici. Druhý den si se vším stěžovala v práci kolegyním.

 

Klokánek Šimona zachránil

 

Kolegyně v práci Šárce vysvětlily, že se musí o miminko postarat. Slíbily jí, že jí pomohou sehnat bydlení a dostatek financí. Také ji seznámily s Klokánkem, kam mezitím mohla Šimona umístit.

Chlapeček se dostal na dva měsíce do péče hodným tetám. A kolegyně opravdu Šárce pomohly postavit se na nohy. Naštěstí dala na rady svých kolegyň, udělala vše, co se po ní chtělo.

 

Díky tomu se jí podařilo získat byt, zajistit si finance a po dvou měsících si Šimona vzít do péče.

 

Kdo je jeho otcem se nikdy nepodařilo vypátrat. Ale i tak má miminko skvělou matku a tunu hodných tet, ať už těch z Klokánku, nebo od Šárky z práce.

 

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

 

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu. Vzhledem k tomu, že děti nemůžeme při příjmu testovat a nelze jim zakázat návštěvy, dostávají se naši zaměstnanci do ohrožení života.

 

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové.

 

Děkujeme rovněž za všechny darované ochranné prostředky od soukromých firem a veřejnosti, které nám velmi chyběly z důvodu absence podpory státu. Pomohou nám chránit naše děti a zaměstnance.

 

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

 

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

 

[ztroj: www.onlyu.cz]