Rodiče mě bili a zamykali v pokoji. Pil jsem vodu z kohoutku a místo na záchod jsem chodil na kbelík Chlapec (10)

Rádio G6 - Admin

Klokánek občas pomáhá také dětem, které si o pomoc samy řeknou. Právě to se stalo jednou v zimě, když se k nim dostal teprve desetiletý chlapec. Přivedla ho ze školy učitelka poté, co sám požádal o pomoc.

Žil s otcem a nevlastní matkou. Ta ho často bila

„Chlapec žil s otcem a jeho družkou, která se stala jeho pěstounkou. Biologická matka byla dávno zbavena svéprávnosti,“ vypráví Klokánek. „Rodina žila ve dvoupokojovém bytě, v jednom z pokojů chlapce často zamykali, a tak ho trestali.“

Tento trest podle Klokánku dostával chlapec za špatné známky nebo neposlušnost. I několik hodin musel být zamčený v pokoji. Pít mohl jen vodu z kohoutku a místo na záchod musel chodit na kbelík. Rodina měla málo financí, a on tak často vybíral a jedl zbytky z popelnic.

O pomoc poprosil učitelku ve škole

„O celé situaci nakonec řekl ve škole,“ říkají tety. „Jednou ho matka tak uhodila, až mu roztrhla kůži na hlavě. Bál se a nechtěl se vrátit domů, proto všechno přiznal. Učitelka ho ihned odvedla do Klokánku.“

Zde byl chlapec pečlivý, učenlivý, milý. Vůbec nebylo za co ho trestat, natož pak tak krutým způsobem. Několikrát ho dokonce kontaktovali potenciální zájemci, kteří by si ho vzali, nakonec ale nikdy osvojení nedopadlo. A tak začal chlapec ztrácet naději.

Nakonec se naštěstí přece jenom našla rodina, která se o něho rozhodla postarat. „Víme, že svojí péčí a dobrou povahou oplatí novým pěstounům veškerou jejich laskavost,“ říká Klokánek.

zdroj: https://www.onlyu.cz