Řidič srazil na přechodu dítě. Místo omluvy přišly rasistické urážky

Těžko pochopitelný případ vyšetřuje českolipská policie. Řidič tam na přechodu srazil devítiletého chlapce, kterého vedla za ruku jeho matka. Auto pak zastavil a dvojici začal rasisticky urážet. Pak zmizel a další křižovatku dokonce projel na červenou. Policie po něm teď pátrá. Hrozí mu až roční vězení.

Nehodu na křižovatce zachytil kamerový systém. Odehrává se sice v rohu záběru, přesto je situace poměrně jasná. Řidič vjel na přechod a do chlapce, kterého jeho matka vedla za ruku, narazil. “Naboural mi přímo do nohy,” popsal událost sražený chlapec.

 

“Stalo se to přímo uprostřed přechodu,” dodala jeho matka. K incidentu došlo v centru České Lípy. Paní Gáborová vedla svého syna Kevina do školy. Po srážce šofér na okamžik zastavil a stáhl okénko, ale nikoli proto, aby se zeptal, jak na tom chlapec je.

 

“Řekl nám, že jsme zku*vení cikáni,” tvrdí matka. To potvrzuje i chlapec. “Nadával, že jsme černý mamby a cikánští buz*ranti,” vzpomíná. Pak šofér z místa odjel.

 

Otřesená matka nechtěla ani volat policii. Tu zavolali až sbíhající se lidé. “Přijela sanitka a vzala nás do nemocnice. Jemu pak bylo špatně, tak ho tam nechali ležet,” uvedla matka.

 

Na záběrech je vidět, že vytočený řidič ujel pryč a spáchal další přestupek. “Opustil místo dopravní nehody a poté projel na červenou skrz světelnou křižovatku,” sdělil televizi Nova Milan Bradáč z českolipského dopravního inspektorátu.

 

“Vzhledem k tomu, že kamerový systém zaznamenal srážku vozidla s chodcem ve snížené kvalitě, žádáme řidiče, kteří projížděli kolem a mají palubní kamery, aby nám tyto záznamy poskytli,” prosí mluvčí policie Ivana Baláková. V případě dopadení hrozí řidiči rok ve vězení nebo zákaz řízení.

sei TN.cz
zdroj:

Recent Videos

1 2 3 23

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1