Původně tajná místa amerických jaderných zbraní „omylem“ odhalena. Podívejte se, kde se nachází

Ve zprávě Výboru Parlamentního shromáždění NATO se uvádí, že daná Aliance náhodně odhalila místa, kde jsou skladovány americké jaderné zbraně. O události informoval deník The Washington Post.

Uvádí se, že v dubnu byla zveřejněna zpráva kanadského člena Výboru pro obranu a bezpečnost Parlamentního shromáždění NATO, která nesla název Nová éra jaderného odstrašování? Modernizace, kontrola zbraní a jaderné síly spojenců.

Později byl však daný dokument stažen. Píše se v něm totiž, na jakém místě v Evropě je skladováno asi 150 amerických jaderných zbraní.

Den před tím však byla kopie dané zprávy zveřejněna v belgických novinách De Morgen.

Noviny ve svém materiálu píší, že jsou „jaderné bomby uloženy na šesti amerických a evropských základnách“.

Konkrétně se má jednat o základny Kleine Brogel v Belgii, Büchel v Německu, Aviano a Ghedi-Torre v Itálii, Volkel v Nizozemsku a Incirlik v Turecku.

Tyto informace ve zmiňovaném dokumentu jsou uvedeny bez jakýchkoliv odkazů.

Noviny rovněž poznamenávají, že minulý týden byla zveřejněna finální verze zprávy, ale tentokrát již bez konkrétních údajích o skladování zbraní.

Autor této zprávy, Joseph Day, prohlásil, že všechny informace v ní uvedené pochází z materiálů z veřejných zdrojů.

Zdroj z NATO, který si přál, aby jeho jméno zůstalo v anonymitě, uvedl, že se jedná o neoficiální dokument Severoatlantické aliance.

I přesto však mnohá média danou zprávu vnímala jako potvrzení skutečnosti, která byla již dlouho známa. Zmiňovaný článek v novinách De Morgen byl publikován pod názvem Konečně je to černé na bílém: V Belgii se nachází americké jaderné zbraně.

Zdroj: https://ac24.cz

Recent Videos

1 2 3 21

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zapněte si živé vysílaní .

Po zapnutí vypni kříškem rádio bude hrát dál .

 

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1