Prozrazen čínský recept na dlouhověkost, který markantně prodlouží život

Chcete se dožít vysokého věku a patřit mezi seniory, kteří se budou těšit dobrému zdraví a budou aktivní téměř až do konce? V takovém případě se nechte inspirovat tajemstvím dlouhověkosti od lidí v Číně. Právě zde totiž žije poměrně velké množství starých obyvatel a panuje zde trend posouvání hranice dožití stále dále a dále.

V čem tedy spočívá recept na dlouhověkost a jak ho aplikovat v našich podmínkách?

Pozor na osamělost

Pocit osamělosti, kdy nemáte s kým sdílet své zážitky, dojmy a prožitky je podle vědců jedním z rizik pro předčasné umírání. Nedostatek pozitivní interakce a sociální izolace se slabými vazbami mezi lidmi totiž mohou zvýšit pravděpodobnost předčasného úmrtí až o celých 30 %. A to už je poměrně alarmující číslo pro všechny, kteří chtějí nejenom útočit na rekordy v dlouhověkosti, ale také pro lidi, kteří si na zdejším světě chtějí užít krásný život plný příjemných vzpomínek.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kontakty s ostatními lidmi

Pro udržení maximálního zdraví a zvyšování hranice dožití se čínští senioři brání životu v osamění. Snaží se udržovat vztahy se svou rodinou a často se potkávají s vrstevníky. Dobré zdraví je totiž mimo jiné také otázkou zdravé psychiky, kdy podstatnou částí je právě socializace s dalšími lidmi ideálně s podobnými zájmy a v blízké věkové skupině. K tomu všemu navíc samozřejmě přidávají kvalitní spánek, správnou výživu a špetku fyzické aktivity ideálně každý den.

Rozvoj společenského života ve větších městech

Pokud hledáte potvrzení, že na tomto názoru něco pravdy a skutečně hraje roli společenský život, skvělým příkladem je porovnání lidí ve velkých městech a těch, kteří jsou více izolováni na malých vesnicích. Větší města totiž mají pro seniory všechno potřebné, jako jsou zdravotnická střediska, volnočasové aktivity a nejrůznější kluby, kde se mohou sdružovat se svými vrstevníky. I přes relativně velké problémy se znečištěným vzduchem se tak lidé ve velkých čínských městech dožívají 81 let v případě můžů a ženy až 86 let. To už je služný průměrný věk.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tělocvičny a procházky do parku

Vůbec největší efekt pro prodlužování kvalitního života má kombinace sdružování s dalšími lidmi s pohybovou aktivitou. Z toho důvodu se objevují nejrůznější tělocvičny, které nabízí specializované lekce cvičení. Oblíbené jsou také procházky po parku a celkově pobyt v přírodním prostředí. Jakousi čínskou specialitou jsou pupinované tance trénované na veřejném prostranství, což je další záliba místních seniorů. Připojit se ke skupině může naprosto každý a to bez rozdílu věku. Největší přízni se však těší mezi ženami staršími zhruba 55 let. Aktivní boj proti osamělosti rozhodně není radno podceňovat a nejlepším lékem je prevence v podobě vytvoření dostatečného množství zálib a oblíbených činností.

zdroj: https://tajemnaasie.cz