Pronásledována cizími muži požádala o pomoc náhodného mladíka. To, co se stalo potom, vás ohromí

Rádio G6 - Admin

Nikdo z nás se necítí dobře, když se večer vrací domů sám potmě. I když jdeme ulicemi, které dobře známe, občas zkrátka máme pocit, že nás člověk, který jde za námi, sleduje a chce nám ublížit. Něco podobného se stalo jedné ženě, ona ale neváhala a požádala raději o pomoc nejbližšího člověka.

 

Mladá žena a maminka samoživitelka se vracela domů za svým synem. Bylo pozdě a ona věděla, že její chůva nebude nadšená z jejího zpoždění. I tak ale měla pocit, že to není to nejhorší, co se ten den může stát.

 

A měla pravdu, protože po chvíli cesty si uvědomila, že tři muži, kteří za ní jdou, ji pronásledují už poměrně dlouho. Když ani po několika minutách nezměnili směr chůze, začala mít strach. Naštěstí se objevil mladík jménem Dane Weeks.

 

Náhodný kolemjdoucí

Vystrašená žena šla zrovna kolem vlakového nádraží, když si všimla mladíka, který stál zády k ní. Zamířila k němu, objala ho kolem ramen a zašeptala mu do uší: „Sledují mě, prosím, můžete se chovat, jako že mě znáte?“ A k její úlevě jí Dane nabídl ruku, kterou s úlevou stiskla.

 

Nejprve sice Dane Weeks nevěděl, co si o tom myslet. Chtěl ženu doprovodit jen kousek a počkat, až se uklidní. Ona ale trvala na tom, aby ji doprovodil do bezpečí. A jemu došlo, že to není vtip, že se opravdu bojí.

 

Tak společně vyrazili směrem od nádraží a ona mu tiše vysvětlovala, že ti tři podezřelí muži za ní jdou už asi půl hodiny a ona má strach, že by ji mohli přepadnout. Dane se tomu zasmál, ale souhlasil, že by se možná bál i on.

 

Doprovodil ženu až domů, i když za nimi už dlouho nikdo nešel. Po cestě se oba mladí lidé rozpovídali a ženě pak ani nepřišlo nevhodné pozvat téměř kolem půlnoci Dana domů na kávu. On po krátkém zdráhání souhlasil.

 

Ukázalo se, že si rozumí, a když Dane odcházel, měl ve svém telefonu uložené nové číslo, na které se chystal hned ráno zavolat.

 

Mladý ochránce

Druhý den Dane ženu kontaktoval a ona mu ještě jednou poděkovala. Potom ji pozval na rande. Navíc se o něm dozvěděla, že byl jako malý svědkem toho, jak otec týrá matku.

Díky tomu se pak rozhodl stát trenérem na kurzech sebeobrany. Žena si uvědomila, že se obrátila na skutečně nejvhodnějšího člověka, protože kdyby jí něco doopravdy hrozilo, on by se zločinci zametl.

 

To naštěstí nebylo nutné. Tři muže buď odradilo, že už žena není sama, nebo se jednalo jenom o náhodu a oni ji ve skutečnosti nesledovali. To se pár už nikdy nedozví, každopádně jejich společný životní příběh teprve začíná.

 

Dane se se svými zážitky podělil na svém Instagramu, kde mu celá řada lidí závidí, že si našel dívku díky takové náhodě. „Jdu si takhle na vlak a najednou mě obejme cizí žena a řekne mi, abych hrál jejího přítele,“ napsal Dane.

 

„A tak jsem ji chytil za ruku a doprovodil ji tři bloky až domů. A to i potom, co ti tři údajní násilníci za námi už dávno nešli. Nakonec se ukázalo, že to pro nás pro oba byla skvělá zkušenost,“ dodal.

 

Zdroj: Instagram, spotlightstories.co, buggedspace.com
Autor: Šárka Cvrkalová

 

[ztroj: www.onlyu.cz]