Home / POSLOUCHEJTE ŽIVĚ / Online Rádio G6 / Televízia Romapožomatar / ČESKO SLOVENSKO ROMSKÝ ZLATÝ HLAS

Pro Čaputovou asi bylo setkání se Zemanem šok. Raději o něm mlčí

Návštěva nové slovenské prezidentky na Pražském hradě byla pro mnohé Čechy, stýskající si po důstojném člověku v čele země, velmi očekávanou událostí. Zuzana Čaputová si ovšem z Prahy patrně neodvezla jen příjemné zážitky, ale i rozporuplné vzpomínky na povinné setkání s Milošem Zemanem. Jak ukazují sociální sítě prezidentky, nešlo o nic, co by chtěla brzy znova absolvovat.

Rozumně smýšlející Češi se obávali, aby audience na Hradě neskončila kvůli nepřijatelnému chování Miloše Zemana ostudou. Nebylo to sice tak strašné, jak by mohlo, ale rozhodně není čím se chlubit. Srovnání dvou hlav sousedních států opět ukázalo, že máme co závidět. Diskutovat o tom, že Zeman na výkon své funkce fyzicky nemá, je zbytečné.

Dokázal to nejen při průchodu k Hradu, ale také na tiskové konferenci, kde dělal Zuzaně Čaputové ostudnou stafáž. Na Zemanovo „lovení čehosi ve vzduchu“ už si mnozí zvykli, ale pro dámu to musel být šok.

Není divu, že jako hlavní zprávu z Čech zmínila na Twitteru slovenská prezidentka návštěvu hrobu Václava Havla, ne oněch pár chvil, které jako nově zvolená hlava státu musela strávit ve společnosti Miloše Zemana.

Zuzana Čaputová

@ZuzanaCaputova

This year, Slovaks and Czechs are remembering 30th anniversary of Velvet revolution. I was humbled to lay wreath on Vaclav Havel’s grave. His relentless fight for freedom & democracy has always been an inspiration to me.

O tomto tématu mluví hned několik lidí: 533.

Ani na instagramu Čaputové z toho nevyšel český prezident nejlépe. Snímek, který ho zachycuje se slovenskou prezidentkou, totiž přesně vystihuje jeho špatnou „formu“, o níž však neustále lže celému národu.

Naštěstí pro nástupkyni Andreje Kisky jí návštěva nabídla i příjemné okamžiky. Například koncert na její počest, uspořádaný na Kampě, nebo setkání s Karlem Schwarzenbergem, politikem, který ji na rozdíl od Zemana ve slovenských prezidentských volbách podporoval.

zdroj: https://forum24.cz/pro-caputovou-asi-bylo-setkani-se-zemanem-sok-radeji-o-nem-mlci/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *