Připravte si pohledy a dopisy, vánoční pošťák rozdá razítka i letos!

Netradiční pošťák s originálním vánočním razítkem usedne v mázhauzu plzeňské radnice i letos. Pošťákovy úřední hodiny budou od 12. do 22. prosince vždy od 10 do 16 hodin. Pohledy a přáníčka můžete také posílat na Železnou Rudu, kde schránku Ježíškovy pošty pravidelně vybírají už devatenáct let!

 

Populární vánoční pošťák opět usedne v prostorách plzeňské radnice. Návštěvníci budou moci získat razítko nebo si nakoupit pohledy, přáníčka nebo drobné betlémy.

„Otevírací doma je podobná jako každý rok. Pravidelně  je o to velký zájem, stále velká většina zájemců posílá klasické pohledy nebo dopisy poštou. O to hezčí pak je, když jsou ty dopisy a ta přáníčka s tím vánočním razítkem. Je pravda, že v těch posledních dnech posílají lidé spíše přání k Novému roku a tak už nezáleží, zda to přijde do Štědrého dne,“ vysvětluje vedoucí infocentra Dalibor Linda.

Jaká budou s návštěvou mázhauzu spojena opatření si Linda zatím netroufá odhadovat. Informace se samozřejmě zájemci včas dozví.

Schránka na Železné Rudě funguje už 19 let

Kancelář Jěžíškovy pošty v horském městě funguje bezmála dvě desítky let. Za tu dobu tu prošly tisíce a tisíce dopisů či přáníček.

 

„Teď když už máme otevřeno, tak mohou lidé chodit i osobně až do 22. prosince. Máme otevřeno od 8 do 18 hodin každý den včetně víkendů. Razítkujeme zde dopisy, přáníčka, pohlednice a někteří přicházejí dokonce s fotografiemi,“ popisuje Ivana Vybíralová z Infocentra v Železné Rudě.

 

Zároveň dodává, že zájemci, kteří zašlou svá přání a dopisy poštou, nesmí zapomenout přiložit ofrankovanou obálku se zpáteční adresou. „Aby potvrzená přání dorazila nazpět včas je nejlepčí je poslat do 18. prosince,“ dodává Vybíralová.

 

 

Zdroj/foto:www.plzenska.drbna.cz