Při nehodě na Novojičínsku se zranilo osm lidí včetně tří dětí

Osm zraněných, z toho tři děti ve věku dvou a tří let, si v sobotu v podvečer vyžádal střet dvou osobních aut na Novojičínsku. Nejvážnější poranění utrpěla devětačtyřicetiletá žena, kterou záchranáři transportovali do Fakultní nemocnice Ostrava (FNO).

K nehodě došlo pár minut před 19. hodinou nedaleko Libhoště na rekonstruované silnici I/48. V Renaultu Megane Combi cestovali čtyři lidé, ve Volkswagenu Sharan jely dvě ženy a tři děti. „V křižovatce silnice I/48 se silnicí III. třídy nedal pětašedesátiletý řidič renaultu přednost protijedoucímu vozidlu Volkswagen, který řídila osmatřicetiletá žena, a došlo ke srážce. Při ní se zranily osádky obou vozidel mimo řidiče renaultu,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Srážku nejhůře odnesla devětačtyřicetiletá žena, která si poranila hrudník, břicho, pánev a obě nohy. Záchranáři ji převezli na traumatologické centrum FNO.

„Dvaasedmdesátiletá žena zůstala po nehodě krátce v bezvědomí a jevila známky otřesu mozku. Po ošetření byla předána na chirurgické ambulanci novojičínské nemocnice,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že do stejné nemocnice byli převezeni i zbylí zranění.

„Čtyřiasedmdesátiletý muž s poraněním horních končetin, třiatřicetiletá žena s poraněním hrudníku a dolní končetiny a osmatřicetiletá žena s poraněním horní končetiny. Jejich poranění byla vesměs středně závažná. Tři děti ve věku dvou a tří let, byly vyšetřeny lékařem, k vyloučení poranění byly přepraveny na dětskou ambulanci,“ doplnil.

Po srážce byla u obou řidičů provedena orientační dechová zkouška na alkohol i test na přítomnost návykových látek s negativním výsledkem. Policisté nehodu šetří pro podezření spáchání těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. „Po dobu vyšetřování nehody a odklizení havarovaných vozidel byla silnice v obou směrech uzavřena, což velmi komplikovalo dopravu,“ uvedla policejní mluvčí Viačková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *