Poslanci dál hodují za směšné ceny

Rok se s rokem sešel a jídlo je zase dražší. Tedy všude až na restauraci ve Sněmovně. Přesně dvanáct měsíců od „rakvičkové aféry“ jsme zkontrolovali, za kolik se poslanci nadlábnou. A zjistili jsme, že některá jídla stojí stejně jako loni, přestože suroviny zdražily.

Jako „rakvičkovou aféru“, která nakonec zlevnění zabránila, to také nazval šéf komise pro práci Sněmovny Pavel Kováčik (63, KSČM). A jak odpověděl, když se ho deník Aha! dotázal, zda tato laskomina za rok podražila? „Tuto problematiku komise neřeší, je v kompetenci Kanceláře PS,“odbyl dotaz.

 

Nezbylo tedy než se vypravit na průzkum. Do restaurace se redaktor Aha.cz nakonec dostal s jedním z poslanců, který ale chtěl zůstat v anonymitě. Přece jen, zlost kolegů, že jim někdo útočí na gáblík za hubičku, by mohla být nepříjemná… Sněmovní jídelna nebyla plná, strávníci obsadili jen čtyři stoly. Některé z nich zlákaly stejně jako redaktora Aha! kuřecí medailonky na tymiánu. No neberte to: CENA 63 KORUN! To by ve vedlejší Malostranské besedě nestačilo ani na gulášovou polévku, kterou tu ve stálém jídelním lístku nabízejí za 69 Kč. A kdybyste si chtěli dopřát obyčejnou tlačenku, museli byste ještě 46 kaček dotlačit.

V „Parlamentní besedě“ jsme si k medailonkům objednali ještě jasmínovou rýži za 14 korun a dva kopečky vanilkové zmrzliny (jeden za 9 kč) – celkový účet 95 korun. Tedy o plných 65 korun méně, než kdybychom si zašli na polední menu v Malostranské besedě, která patří v okolí k nejlevnějším. Obsluhu však také zarazilo, že si redaktor vyžádal účet. Jídla tu nepodléhají elektronické evidenci tržeb a na těch pár drobných si ho tady asi nikdo nebere.

 

 

zdroj: www.zastavmezlodeje.com/

Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *