Policejní tým vběhla do vlaku a začal mlátila obušky cestující hlava nehlava

Asi v 23:00 se policejní tým Athlon vběhla do vlaku na stanici Prince Edwarda, kde mlátila obušky cestující hlava nehlava …

Policie vběhla do vlaku na stanici Prince Edwarda, Je vidět jak bezbranné cestující mlátí ouškama a stříkají na ně pepřovými spirejemi , je vidět jak jsou občané vozu vyděšeny klečí a prosí o milost která se jim ale nedostane .

Zatčený muž krvácel z hlavy na plošině. Poté, co policie vstoupila do vlaku, někteří občané je prosili aby útok zastavili doslova na kolenou, ale policie pokračovala v střílení pepřového spreje a občané byli velmi zoufalí a plakali.

 

 

zdroj: Facebook.com

Klipy poskytnuté společností Rice News

Rice Post Liang Coujian (bratranec) Pakkin Leung

 

The police team ran into the train and started beating batons traveling headlessly …

At about 23:00, the Athlon police team ran into the train at Prince Edward Station, beating batons traveling headlessly …

Police ran into the train at Prince Edward’s station. You can see defenseless passengers beating their hands and spraying pepper sprays on them, seeing how the citizens of the car are terrified of kneeling and begging for mercy which they do not get.

The arrested man was bleeding from his head on the platform. After the police entered the train, some citizens begged them to stop the attack literally on their knees, but the police continued shooting pepper spray and the citizens were very desperate and weeping.