Počítat ovečky netřeba. Naučte se metodu 4-7-8 a usnete během chvilky

Velkou část našich problémů způsobují dva aspekty, které často postihují každého jednotlivce: stres a nedostatek spánku. Únava je přitom jednou z hlavních příčit nehod doma i na silnici. Pokud si myslíte, že s pouhými 5 hodinami spánku můžete plnohodnotně vykonávat všechny své každodenní činnosti, věnujte několik minut přečtení tohoto článku. Pamatujte, že nikdy není pozdě vypěstovat si nové návyky, zvláště pokud pomohou zlepšit vaše zdraví.

Spánek alespoň 7 hodin denně pomůže tělu i mysli

Dospělý má spát 7 až 8 hodin denně, aby měl energii na celý den; V případě adolescentů je ideální spát 9 hodin, ale to je téměř nemožné. Se sociálními sítěmi, videohrami a vysokými nároky okolí vyrůstají mladí lidé s velmi špatnými odpočinkovými návyky, kteří v dospělosti vstoupí do začarovaného kruhu stresové únavy.

Dobrý odpočinek přináší různé výhody, pomáhá okysličovat mozek, regulovat hladinu stresu a zvyšovat schopnosti učení a paměti. Dnešní společnost však odpočinkem opovrhuje, protože je třeba vykonat tolik činností. Ač někteří lidé tvrdí, že na odpočinek a dobrý výkon každý den stačí 6 hodin nebo méně, realitou je, že ohrožují své zdraví a bezpečnost.

Technika 4-7-8

Tuto velmi jednoduchou techniku můžete cvičit v noci, když nemůžete spát, aniž byste někoho rušili. Musíte udělat následující:

  • Nasávejte vzduch nosem po dobu 4 sekund
  • Zadržte vzduch v plicích po dobu 7 sekund
  • Vytlačte vzduch z plic během 8 sekund

Výše uvedený postup musíte opakovat, dokud neusnete. Můžete nám věřit, že to bude velmi brzy. Úspěch této techniky spočívá v tom, že dýchání pomáhá snižovat srdeční frekvenci a přenáší nás do stavu relaxace, který vede ke spánku. Zkuste to a uvidíte, že se vyspíte mnohem lépe. Ideální je také zaměřit se na spánkovou hygienu, zdravý životní styl a pohyb.


zdroj:https://lepsija.cz