Petruška: Doplatila jsem na psychické problémy své maminky. Sama jimi trpím a nikdo mě nechce

Rádio G6 - Admin

Petře byly teprve čtyři roky a už si ve svém životě prošla mnohým. Když její maminku i s ní vyhodil partner z domova, obě se potloukaly po ulicích, kde je nakonec objevila policie. Dívence tak začala dlouhá cesta za novým domovem.

„Její matka musela do psychiatrické léčebny. Trpěla stihomamem, měla pocit, že k ní z rádia promlouvají hlasy, dokonce že prý má v oku nainstalovaný čip. I když svou dcerku milovala, musela se léčit,“ říká Klokánek, ve kterém dívka na základě tohoto dění skončila.

Brzy našla nový domov. Jenomže ne na dlouho

Maminka dívku navštěvovala, ale bohužel s ní nemohla být nikdy o samotě kvůli svému psychickému stavu. Brzy poté, co byla Petruška v Klokánku hospitalizována, ozvali se příbuzní, kteří si ji chtěli vzít do péče.

„Proběhlo několik návštěv a společných víkendů. Nakonec si pár vzal Petru domů na delší zkoušku. Jenomže po pár měsících ji přivedl zpět, protože si prý dívenka nerozumí s jejich vlastními dětmi, a oni se o ni tak nemohou starat.

V dalším domově se objevily první psychické problémy

Petruška brala svůj návrat do Klokánku s klidem. Brzy se našla další pěstounská rodina, která si ji vzala do péče. Jenomže i odsud se dívka brzy vrátila do svého klokánčího pokoje.

„Paní nám Petru vrátila s tím, že prý se jednou venku potkala s nějakou známou a dívka s ní vůbec nedokázala komunikovat. Po návratu domů byla prý zamlklá, nechtěla jíst, jednou dokonce její pěstounka našla pod postelí vytrhaný chomáč vlasů. S tím, že se o psychicky nemocnou dívku starat nezvládne, nám ji vrátila zpátky,“ říká Klokánek.

Ani ve třetí rodině nenašla štěstí

Při posledním pokusu doufal Klokánek v úspěch. Petrušku si vzala do péče paní, která ale byla trochu přísnější a při jedné menší neshodě vzala Petruška kovovou tyč a paní fyzicky napadla. Ještě ten den putovala zpět do Klokánku.

„Bohužel dívenka doplatila na to, jak se s ní v dětství zacházelo, možná i na psychické stavy své maminky. Nakonec se nám pro ni nepodařilo najít žádné pěstouny, a ona tak skončila v dětském domově,“ dodává Klokánek.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme.

zdroj: https://www.onlyu.cz