Petruška (5) a Petřík (4) se živili kočičími granulemi. Jejich matka neměla na jídlo peníze

Rádio G6 - Admin

Několik dní se pětiletá Petruška a o deset měsíců mladší Petřík museli doma živit kočičími granulemi. Na nic jiného totiž jejich matka neměla. Dětem to ale nevadilo. Naopak byly zklamané, když jim tety v Klokánku nabídly chleba. Trvalo dlouho, než se děti naučily jíst to, co jim přísluší.

Na vše se přišlo v nemocnici, když se narodila jejich malá sestřička

Když matka dětí rodila, měla Petra s Petrou hlídat její kamarádka. Ta ale nakonec neměla čas, a děti tak byly v nemocnici s ní. „Nijak se netajila tím, že nemají doma co jíst. V podstatě otevřeně mluvila o tom, že mají odpojenou elektřinu a jídlo nemá ani pro děti, ani pro sebe,“ říká Klokánek. Tam putovaly dvě děti rovnou z nemocnice.

„Petruška se divila, že nedostanou takové ty malé hnědé kočičí bonbónky. Chleba jí příliš nechutnal, protože se nedal správně chroupat,“ říká teta. Děti o kocourovi i jeho jídle vyprávěly velmi nadšeně. K překvapení všech ale právě narozené miminko zůstalo v péči matky.

Při kontrole se zjistilo, jak špatně na tom rodina je

Na žádost Klokánku vyjely sociální pracovnice k sourozencům domů na kontrolu. Uvítaly je vyražené dveře, zápach a chlad. „Matka ležela schoulená u zdi. Dítě plakalo. Ona jenom odsekla, že nemá mléko. A hlavu si prý musí schovávat, aby mohla vůbec spát,“ říká Klokánek.

Kocour, o kterém děti v Klokánku tolik básnily, by jel nejraději za nimi. Sice měl jako jediný z rodiny jídla dostatek, pozornosti se mu ale nedostávalo. Bohužel bez souhlasu jet nemohl. „Sociální pracovnice požádala o pomoc obvodní doktorku. Ta ale neměla čas, a tak nakonec musela k rodině sanitka,“ říkají tety.

Miminko bylo nakonec odvezeno do nemocnice. Petřík s Petruškou se svého sourozence nikdy nedočkali. V Klokánku se ale naučili jíst lidské jídlo, zmizela jim nepříjemná vyrážka, začali se smát a bavit s jinými dětmi. Po půl roce skončili oba v dětském domově.

zdroj: https://www.onlyu.cz/