Petra a Pavla: V opilosti nás rodiče nechali na mrazu. Policie nás odvezla do bezpečí

Rádio G6 - Admin

Dvou malých děvčat si všimla hlídka policie. Dívky seděly promrzlé venku na lavičce. Prý se snažily dostat domů, ale nikdo jim neotevřel. Policisté je proto odvezli do bezpečí Klokánku. Po pár hodinách si pro ně přišel naprosto opilý otec, kterého jeho vlastní manželka musela za rukáv odtáhnout pryč. Prý aby neudělal ostudu.

Brzy se ale ukázalo, že nejen otec má problémy s alkoholem. Ani matka se o děti příliš nezajímala, peníze mnohem raději utratila za pití. A tak se rozhodlo, že dívky prozatím v Klokánku zůstanou.

Všechny šokovalo, že se mají vrátit k rodině

V Klokánku se oběma holkám dařilo skvěle. Skamarádily se s dalšími dětmi, skvěle si rozuměly s tetami. „Ve škole mívaly čtyřky, ale pod naším dohledem se z nich najednou staly dvojkařky“ pochvalují si tety.

Brzy ale přišlo rozhodnutí, které nikdo nečekal. Dívky se mohou vrátit k rodině. Oba rodiče slíbili, že s alkoholem přestanou a že se budou o děti starat. Bohužel toto předsevzetí nedodrželi ani měsíc. „Když jednou nechali v opilosti holky venku v mrazu, Petra s Pavlou samy přišly do Klokánku. Prý je jim s námi nejlépe,“ popisují tety.

Matka se nakonec dokázala kvůli dětem přemoci

„Když nám děvčata po druhém příchodu oznámila, že budou mít bratříčka, báli jsme se, jak to s chlapečkem dopadne. Předpokládali jsme, že skončí v dětském domově, byla malá pravděpodobnost, že by se matka dívek najednou dokázala starat o dítě,“ vzpomíná Klokánek. „Ale stal se zázrak.“

Když matka otěhotněla, rozhodla se konečně přestat s alkoholem. Ukázalo se, že ji ke dnu nejvíce stahoval její manžel, kterého opustila. Dala si svůj život konečně do pořádku. Brzy si tak mohla vzít Petru s Pavlou zpátky domů. „Obě holky se vydaly na dráhu lékařek. Jedna už studuje a druhá se moc těší, že ji bude na zdravotnické škole za rok následovat.“

zdroj:https://www.onlyu.cz/