Peklo do Wenzigovky paradoxně přinesla Charita

Zdenek Zoubecek

„Dobrý den,
prosíme o pomoc, jsme bezradní a zoufalí. Náš problém se týká Wenzigovy ulice, kde bydlíme a bohužel zde také sídlí Domov sv. Františka patřící pod Městskou charitu Plzeň…“

„Dobrý den,
naše firma sídlí v ulici Lindauerova už 19 let a víme, jak se to zde všechno změnilo, když se zde začali shlukovat lidé bez domova kvůli charitě, která je za rohem…“

Toto jsou ukázky ze dvou mailů, které k nám do redakce dorazily. Obsah mailů je dál již zhruba stejný, slušní, pracující, netrestaní a daně platící občané jsou každodenně omezováni opakem, tedy bezdomovci, narkomany či alkoholiky. Nejsmutnější na tom všem je, že tento živý odpad společnosti přilákává před byty či firmy slušných lidí organizace města Plzeň, která má naopak lidem pomáhat. Podle místních lidí tak paradoxně nárok na pomoc mají jen ti špatní, slušní lidé již ne.
Sešli jsme se s místními obyvateli i s firmami z nejbližšího okolí a zjistili jsme, že to téměř všichni to vidí stejně, dokonce i včetně Zdravotní záchranné služby, která tu má stanoviště: „Bezdomovci se zde na ulici velmi rádi zdržují i v mezičase mezi svačinami nebo před přespáním. Dochází zde ke znečišťování veřejného prostranství, na ulici se běžně povalují odpadky včetně injekčních stříkaček či lidských výkalů, u kterých se často povaluje oblečení darované charitou, které bezdomovci použili místo toaletního papíru.
     O děti se tady bojíme všichni, jak taky může být jakémukoli rodiči, když ví, že se jeho dítě cestou domů vrací kolem party narkomanů.
     Neúnosný je také hluk způsobený jejich pokřikováním, nejde o běžný hluk ulice, oni jsou často pod vlivem alkoholu a drog, takže se často jedná o šílené skřeky na které si zvyknout nelze,“ uvedli nám místní lidé. „Už se bojím i vycházet ven, oni totiž pravidelně sedí nebo leží na schodech u vchodových dveří našeho domu, když je požádám aby se zvedli, nadávky nejsou výjimkou,“ doplnila pak ještě žena, která nám psala jako první.
Majitelé firem navíc pozorují přibývající počet zákazníků, kteří si stěžují, že cestou do provozovny byli obtěžováni vyhrožujícími žebráky.

Zdroj/foto:https://www.krimi-plzen.cz