Otík: Maminka mě týrala svou láskou. Překrmovala mě natolik, že jsem nemohl chodit

Rádio G6 - Admin

Do Klokánku se Otík dostal jako osmiměsíční miminko. Tety jsou sice vybavené oblečením na děti všeho věku, ale sehnat něco pro tohoto chlapce byl problém. Všechno totiž potřeboval minimálně o tři čísla větší.

Otík byl maminkou překrmovaný, takže neustále brečel, protože měl hlad.

Všechno, co by měl ve svém věku zvládat, pro něho byl problém. Nedokázal se postavit na baculaté nožičky a v ručkách sotva udržel hračku.

Psychicky nemocná matka neměla stálé bydlení

Otíkova maminka se léčila na psychiatrii, několikrát byla zavřena dokonce v léčebně, neměla stálé bydlení ani dostatek finančních prostředků. Právě proto jí byl chlapec odebrán.

Nedostatek času, který pro něho měla, nahrazovala tím, že ho překrmovala. Pro tety bylo velmi těžké pomoci Otíkovi s dietou.

Po čase se nakonec postavil na nožičky a začal mít snahu napodobovat ostatní děti. Rok a půl v Klokánku z něho udělal chlapce, který se už docela podobal svým vrstevníkům.

Po té době ho dostala do péče zpět jeho maminka. Soud jí ho přidělil, protože si našla práci i bydlení a slíbila, že se o Otíka postará. Nikdo ale netušil, že se brzy chlapec vrátí k tetám.

Vydělávala si prostitucí

Otíka přivedla na policii paní, které ho prý jeho maminka svěřila na hlídání. Té tvrdila, že jí chlapce žena předala s tím, že si jde vydělávat na živobytí. Jako společnice na ulici.

Když se ani po několika dnech nevrátila a žena nedokázala zvládat chlapcův apetit, předala ho policii.

Ta se obrátila na Klokánek. Veškerá práce, kterou tety odvedly za minulý rok a půl, byla tatam.

Tety proto opět nastolily Otíkovi dietu a začaly s ním pravidelně cvičit. On brzy začal napodobovat své vrstevníky a naštěstí se začlenil do kolektivu. Stal se z něho poměrně šikovný malý chlapec.

Brzy se pro něho našla i vhodná pěstounka, která už doma jednu dcerku měla. Otík tak získal domov plný lásky a sourozence, se kterým se začal dělit o svačiny.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu. Vzhledem k tomu, že děti nemůžeme při příjmu testovat a nelze jim zakázat návštěvy, dostávají se naši zaměstnanci do ohrožení života.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové.

Děkujeme rovněž za všechny darované ochranné prostředky od soukromých firem a veřejnosti, které nám velmi chyběly z důvodu absence podpory státu. Pomohou nám chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

[ztroj: www.onlyu.cz]