Otec zabil pedofila, který mu znásilnil dceru. Osvoboďte ho, vyzývají sousedé i celebrity

Rádio G6 - Admin

Ruskem hýbe případ zabitého pedofila, který se odehrál v Samarské oblasti. Toho měl připravit o život otec, který zjistil, že mu znásilnil osmiletou dceru. Na stranu mstitele se postavili místní obyvatelé i známé osobnosti a požadují, aby nebyl stíhán pro vraždu. O případu informovala ruská média.

Raketový inženýr Vjačeslav M. popíjel se svým přítelem Olegem Svidorovem. V průběhu večera zjistil, že má Svidorov v mobilu video, na kterém znásilňuje jeho osmiletou dceru. Když chtěl otec muže, který byl blízkým přítelem rodiny a pravidelně hlídal jeho děti, se zjištěním konfrontovat, Svidorov utekl. Vjačeslav vše oznámil na policii a ta vyhlásila po pedofilovi pátrání.

Následně se ale naštvaný otec rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Svidorova vypátral dřív než policie a zabil ho. Jeho tělo bylo nalezeno v lese přibližně týden po incidentu mezi oběma muži. Vjačeslav byl zadržen policií a obviněn z vraždy. U výslechu pak tvrdil, že se Svidorov během hádky sám nabodl na jeho nůž a že neměl v úmyslu ho zavraždit, uvádí stanice NTV.

Během vyšetřování vyšlo najevo, že Svidorov sexuálně obtěžoval více dětí z okolí. V jeho mobilu byla nalezena další videa, na kterých měl znásilňovat dívky ve věku 6 a 11 let. Podle policistů pedofil napadal děti už pět let před tím, než Vjačeslav objevil nahrávku se znásilněním jeho dcery.

Za Vjačeslava se postavili obyvatelé vesnice Pribrezhny. „Není to vrah. Chránil svoji dceru i naše děti,“ uvedl podle Daily Mailu jeden z nich. Zarážející je, že o aktivitách pedofila neměl nikdo ve vesnici, kde stojí jen 66 domů, ani tušení. „Musel být opilý. Pořád s ním nechávali své děti. Vždycky když se vrátil z hlídání, byl normální, měl dobrou náladu,“ uvedla například matka násilníka. Podle dalších vesničanů byl Svidorov společenský a nekonfliktní člověk, informuje web deníku Moskovskij Komsomolets. Nikdo také nechápe, proč zneužité děti nic neřekly.

 

 

Podporu našel Vjačeslav i u známých osobností daleko za hranicí Samarské oblasti, kde se případ stal. Například známá novinářka a bývalá kandidátka na ruskou prezidentku Xenija Sobčaková podle webu Daily Mail uvedla, že „všichni rodiče stojí za Vjačeslavem“. A přidali se další.

 

„Pokud videa dokazují ten zločin, jednal otec dívky špatně? Každý normální rodič, matka nebo otec, by toho pedofila roztrhal na kusy přímo na místě. Ochránit dítě je přímá zodpovědnost každého rodiče,“ napsala v příspěvku diskutující Anna Plechanová. „Je dobře, že zabil toho parchanta, protože podle našich zákonů by šel do vězení tak na osm let, možná méně, a pak by byl zase venku,“ stojí v dalším příspěvku.

Co bude s Vjačeslavem dál, zatím není jasné. Vyšetřování stále probíhá. Policisté kromě smrti Svidorova vyšetřují i tři případy sexuálního obtěžování dětí na základě nahrávek, které u zabitého pedofila našli.

 

zdroj: https://cnn.iprima.cz

Ilustrační fotoIlustrační foto
Zdroj: Profimedia.cz