Ondra (10): Doma mi říkali Popelko. Musel jsem klečet na hrachu a nosit holčičí šaty. Moje další útrapy vás rozpláčou

Rádio G6 - Admin

Když desetiletého Ondru přivedla za ruku sociální pracovnice do Klokánku, nikdo netušil, co si o něm myslet. Chlapec měl na sobě dívčí šaty a na nohou boty na podpatku.

Brzy se vše vysvětlilo. Ondru tak nastrojila jeho rodina, aby se mu mohla smát a ponižovat ho.

Ihned po příchodu do Klokánku se převlékl do klučičích věcí a začal vyprávět svůj příběh.

 

Týraly ho i sestry, aby v otcových očích stouply

Ondra bydlel se svou matkou, nevlastním otcem a dvěma nevlastními sestrami.

Doma mu říkali Popelko, nutili ho přebírat hrách a dělat další ponižující věci. Jednoho dne otčíma napadlo, že ke jménu potřebuje chlapec i nové oblečení.

„Ondru prý donutil nosit šaty po svých dcerách. Nejprve jen doma, později ale i do školy, kde se mu také všichni smáli. K týrání se přidala i jeho matka,“ říkají klokánčí tety.

Nejsmutnější na celé situaci ale bylo to, že se chlapci smály i jeho nevlastní sestry.

Pravděpodobně proto, aby si alespoň trochu šplhly u svého násilnického otce. Z rodiny byl ale odebrán jen Ondra.

 

Našla se pro něj nová vhodná rodina

Klokánek se bál, co s chlapcem bude po půlroční lhůtě, kterou měl v novém domově strávit. Nikdo si nepřál, aby musel putovat do dětského domova.

„U nás se mu líbilo, zamiloval si klučičí pyžamo s logem Star Wars. Ve skladu, kde je oblečení, které k nám posílají hodní lidé, si našel spoustu mikin a tmavých kalhot,“ vysvětlují tety.

Nakonec se ukázalo, že holčička, se kterou se Ondra kamarádí už delší dobu ve škole, je z pěstounské péče. S tou si rozuměl, a tak se jednou podíval i k ní domů.

Když se chlapec seznámil s její rodinou, sedli si, a brzy se tak rozhodla přijmout za vlastního i jeho.
Po pár týdnech na zkoušku se stal Ondra oficiálně dalším členem šťastné rodiny.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

 

[ztroj: www.onlyu.cz]