OHROŽENÍ ŽIVOTA NENÍ JEN COVID!!! – Komentář

Rádio G6 - Admin

AKTUÁLNÍ STAV: začaly mi chodit zprávy od rozhořčených pracovníků zmíněných složek a organizací. „Váš příspěvek vyvolal vlnu nevole.. měla byste se záchranné službě za něj omluvit!“ zní jedna z vět. Opravdu se mám omlouvat za to, že se snažím pomoci člověku???

Pokud tento příspěvek vyvolal vlnu nevole, tak ať to řeší všichni zúčastnění se systémem a nerozčilují se, že někdo poukazuje na jeho chyby.

SVĚTU MÍR. OHROŽENÍ ŽIVOTA NENÍ JEN COVID!!! Jedeme s kamarádkou z hor.V Havířově v 17 hodin pod Merkurem leží na chodníku muž s berlí. Okamžitě zastavujeme, vyskakujeme z auta, pána zvedneme a posadíme na zastávce na lavičku. Není zraněný, je při vědomí, má ochrnutou ruku , prý měl 3 mrtvice. Ptáme se zda chce pomoci, zda máme někam volat. Řekl, že si odpočine a půjde. Nedalo mi to a volám Městskou Policii v Havířově. Slibují, že pošlou hlídku. Ve 20.20 to kamarádce Monice nedalo a protože bydlí nedaleko, poslala syna Dominika, aby se šel podívat, zda je muž v pořádku. Starý pán stále seděl na lavičce, teplota na 0. Dominik volá Monice a Monika mě. Znovu volám na Městskou Policii, zjišťuji, že hlídka tam byla, ale jen vyzvala RZ službu a odjela. Trošku jsem udělala vítr, že starý člověk sedí 3 hodiny bez pomoci v mrazu, ale bylo mi sděleno, že nemohou nic jiného dělat.

Tak volám Polici ČR a sděluji příběh s tím, že podle mě je to člověk v ohrožení života, protože může být podchlazený, dehydratovaný, po atace mozkové příhody nebo prostě do prdele cokoliv jiného. Za chvíli volá Dominik, který se rozhodl, že u pána počká, že se na místě sešly Policie ČR i Městská Policie a řeší, co se starým mužem udělá… A jsme u jádra problému. Kdyby kolaboval na vir a nemohl dýchat, houkají tam sanitky, píší o tom média, všichni mluvčí se vyjádří, jak lidé kolabují s covidem na ulici. Ale že kurva mohou umřít lidé úplně zbytečně, protože mají smůlu, že nemají covid, ale jinou nemoc, která nikoho nezajímá, to je realita posledních měsíců… Jo, jsem sprostá, jsem vytočená doběla. A mohu o tom jen napsat status, který možná někomu připomene, že se může do stejné situace dostat mávnutím proutku. A věřím, že bude rád, že ho někdo na ulici nepřekročí a že státní složky, které mají chránit zdraví a životy lidí ho nenechají bez pomoci. I KDYŽ NEMÁ COVID… Pokračování: Martinovi to nedalo a ve 22.30 se jel na zastávku podívat. Pán tam seděl a klepal se zimou. jel domů a rozjela jsem akci Armáda spásy, azyláky. V Armádě spásy mi podal pán informaci, že jde o člověka bez domova, který je po mrtvici nemohoucí a oni na to nejsou zařízení a měl by mít následnou péči. Ostatní azyláky nezvedly telefon. Takže jsme ve 23.10 jeli na místo a opět jsme volali rychlou, protože tentokrát už byl pán v ohrožení života v důsledku podchlazení. Ale co bude zítra? Tento vyspělý stát nechává lidi, kteří se o sebe neumí postarat umírat jako toulavé psy na ulici? Po dnešku je mi jasné, že pokud se o sebe nepostaráme sami nebo blízcí, můžeme velmi rychle skončit v mrazivé noci na lavičce…

Foto zcela REÁLNÉ!!!

 

Andrea Dunova