Od zítra budou roušky povinné uvnitř všech budov v celém Česku

Rádio G6 - Admin

 

 

8:01
Jak si Česko stojí v porovnání se státy EU?
Podle vývoje nákazy koronavirem za 14 dnů jsou na tom v Evropské unii hůř než Česko jen Španělsko, Francie, Chorvatsko, Rumunsko a Malta. V sousedních zemích je vývoj lepší. Situaci dnes odpoledne probere premiér Babiš s předsedy vlád Slovenska a Rakouska. Jde o další schůzku v takzvaném slavkovském formátu, v jakém se trojice ministerských předsedů schází od roku 2015.

7:43
Jihočeští hygienici zaznamenali rekordní jednodenní nárůst covidu-19
Jihočeští hygienici zaznamenali v úterý 56 nových případů koronaviru. Je to rekordní nárůst od vypuknutí šíření nákazy. Předtím byla nejvyšší hodnota za 24 hodin 40 nových pacientů. Novináře o tom v tiskové zprávě informovala ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

6:31
Počet lidí ve vážném stavu se za 14 dní téměř zdvojnásobil
I počet lidí, kteří musí být kvůli covidu-19 léčeni v nemocnici, se v současnosti postupně zvyšuje. Za posledních 14 dní vzrostl počet hospitalizovaných o stovku a počet pacientů ve vážném stavu se téměř zdvojnásobil.

6:15
Odborníci z VUT v Brně chystají náhradu za dezinfekci Anti-Covid
Odborníci z Vysokého učení technického v Brně (VUT) chystají náhradu za dezinfekci na ruce Anti-Covid, kterou od začátku pandemie nového typu koronaviru vyráběli. Dezinfekce s tímto označením se smí prodávat ještě poslední dva dny, pak bude produkt stažen z trhu. Na jižní Moravě přípravek vyráběli ještě na Střední průmyslové škole chemické Brno. Na VUT chtějí Anti-Covid nahradit vlastní dezinfekcí, řekl ČTK Tomáš Opravil z Fakulty chemické.

zdroj: seznam.cz