„Obvinili moji manželku. Prasárna.“ Babiš řekl, že nerezignuje, ani kdyby byl obžalován

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš nehodlá rezignovat ani ve chvíli, pokud by byl kvůli kauze Čapí hnízdo obžalován.

Návrh na obžalobu Babiše a jeho blízkých včetně manželky Moniky poslalil tento týden kriminalisté státnímu zástupci poté, co vyšetřování dotací pro farmu Čapí hnízdo uzavřeli. Babiš své stanovisko sdělil v rozhovoru pro deník MF DNES, který patří do jeho svěřenského fondu.

“Nerezignoval bych, protože od začátku tvrdím, že je to politický proces. Že kdybych nebyl v politice, tak nikdo o Čapím hnízdě neslyšel. Na mě se stále organizují nějaké aféry, které se někdo snaží tvořit z minulosti, je to dvanáct let stará věc. Považuji za absolutní skandál, že ještě obvinili moji manželku a moji rodinu. Je to neuvěřitelná prasárna,” řekl předseda vlády deníku.

Na další otázku “Pokud k závěru, že máte být obžalován, dojdou policisté i státní zástupci, asi lze těžko mluvit o „účelovce“, ne? Představa, že by to někdo dokázal takto zorganizovat, notabene, když jste premiérem, je asi scestná, ne?” pak Babiš reagoval slovy: “Já to s vámi nebudu řešit. Každý rozumný objektivní člověk, který si to nastuduje, se mnou musí souhlasit.”

Vyjádřil se také k výměně na postu ministra spravedlnosti, kde Jana Kněžínka nahradí Marie Benešová, která je blízká prezidentu Miloši Zemanovi. “Já znám paní Benešovou dlouho. V poslední době se vídáme u pana prezidenta Zemana, kterému dělá poradkyni pro justici,” řekl šéf ANO s tím, že Zeman prý ale roli v jejím vládním angažmá “nehrál”.

zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/obvinili-moji-manzelku-prasarna-babis-rekl-ze-nerezignuje-ani-kdyby-byl-obvinen-70724?dop-ab-variant=7&seq-no=1&source=hp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translator »