O co jde lidem co dělají živé vysílaní na facebooku.com ? sbírky , zviditelnění či politika ?

”Každý Rom politikem ? Nebo jen využití Živých vysílaní pro svůj prospěch a zviditelnění se nebo dokonce se obohatit na sbírkách ? “

Tohle jsou otázky co si pokládám posledních pár měsíců …a sousta lidí podle reakcí podle  živých vysílaní na facebooku také Atak tohle jsem sepsal spíše jako můj osobní názor a obecně , nikoho neodvinuji na nikoho neukazuji .

Samozřejmě ne všechny lidi a live nejsou přínosem, naopak informace z celého světa máme téměř okamžitě a mají pro nás prospěch . Bohužel je ale velké procento lidí co se chtěj jen zviditelnit, a je mu jedno jak a proto se pouští do témat o kterých neví nic nebo informuje o čem nemá ani ponětí ,a lidi jsou mylně přesvědčovaní o věcech co jsou zkreslené nebo lživé  a poslední dobou se jde až do extrému .Hádky, obviňovaní a bůh ví co všechno .

Já říkám těmto lidem livkaři ,  a v  paměti mám začátek kdy se začali live vyžívat k politice nebo k sbírkám peněz na cokoliv a pro kohokoliv. Nebudu tu psát jestli se to vybíralo správně nebo ne ,ale jedno tu musí zaznít..A to že lidé lidem nevěřili a nevěří. Kam ti peníze vybrané jdou , a obviňuji  TY vybírající  že si z toho minimálně část nechávají . No tohle podezření bude pořád , jestli si lidi neuvědomí že každá věc má své pravidla a to i když chceme někomu pomoc .Založení organizace s transparentním účtem zase není tak složité ale prostě se to neděje proč ? Nevím každopádně sem tam se objeví nějaký tým a začne se aktivně snažit pomoc naším lidem ať financemi , nebo jídlem prostě co je potřeba ale jak už je zvykem stává se dost často že se mezi sebou organizace nebo jak bych to nazval nedomluví a nastává zmatek vybírá se na stejnou věc nebo sem zažil že se shánělo na něco a jak nebyli domluvený , tak samozřejmě se vybíralo a věc už byla zařízena … No jde o to že každý chce být nejlepší a tím se stává nejsledovanější a tam je ten problém . Říkám si když by se dali dohromady , to by bylo ale to se nestane .

Pak tu jsou další lidi co se chtěj přiživit na slávě těch co už slavní nebo spíš sledovaní jsou a to dvěma způsoby bud se přidají , nebo na ně utočí ale  obojí má pomalu stejný efekt .

Sám mám zkušenosti s lidmi co se pokoušeli mě nebo naše rádio napadnout  jen kvůli nesmyslnými obviněními jako jeden pán který si opravdu nevidí do úst a snaží se upoutat pozornost jak může a když mu někdo něco řekne tak na něj začne utočit. Jméno psát nebudu abych mu neudělal reklamu, ale stačí se podívat na pár live a hned bude jasné o koho jde ale to není jediný člověk co využívá ostatní ke své propagaci někteří to dělají cíleně a mají už předem promyšlené jak toho využijí pro svoje prospěch … Jak už sem několikrát psal a říkal někteří lidi jsou herci a když vidí že něco jde zneužít ,aby na tom něco trhl pro sebe udělají cokoliv a nestydí se ať jde o cokoliv,  a to teď nemluvím o lidech co dělají live ale i o těch lidech co jim vstupuji do živého vysílaní.

Jeden čas sem procházel skoro všechny live, ale pak sem zjistil že jich je tolik že se to nedá sotva jeden skončil další začal v tom horším případě jeli dva a víc najednou .Bud šlo o reakci na live , nebo jen se vystřídali lidi co vysílají ale víceméně šlo o jedno a to samé, a i stejné lidi proto pomalu sem na ně přestal chodit .

Závěrem

Pozoroval sem několik romských aktivistů  , který díky Facebooku oslovili a zasadili se o mnoho pomoci , v rámci dobročinnosti a pomoci potřebných.  Zmínil bych jako první … Norbert Hmilanský .. ten za rok udělal přes 1000 live , a všechno se točilo okolo pomoci romské komunitě nebo přímo jednotlivcům a za to ho lidi obdivovali nebo nenáviděli, nutno říct že občas se emocionálně neudržel , a přímo v live se rozčílil ale i to k tomu patří emoce máme všichni a každý je projevuje jinak také je jedním ze zakladatelem strany Slovenskej iniciatíve menšín kterou zakládá s Ivanem Hriczkom .
Další je pán Gábor s přezdívkou Rašaj Romano , též jako Norbert dělá podobné věci … Samozřejmě poslední dobou je hodně vidět a slyšet Viktor Valik ze strany STS tihle lidi se snaží dělat pro naší romskou komunitu maximum a v neposlední řadě je tu Pavel Krtek zakladatel týmu Krtek který poslední dobou bohužel prochází krizí , a je před rozpadem. Bohužel co a jak , bude to ukáže čas. Každopádně by jsme si mohli říct že tým spíše jak ho známe skončil …

Pavel Krtek jako první co dokázal sjednotit Romy a díky jeho srdíčku si dokázal najít příznivce ale i závistivé lidi a při jeho naivitě se často stane že se nechá napálit nebo zmanipulovat a to je jeho velká chyba , O tomhle člověku se už řeklo a napsalo hodně ať v dobrém nebo ve špatném mě ale na tolik zaujal že sem ho sledoval několik měsíců a zjišťoval o něm vše co se dalo a musím přiznat že se my nezdálo že by opravdu byl takoví jak ho znám z live … A to si myslím řekne hodně lidí no překvapím vás je a lidi co ho pomlouvají by si měli uvědomit že tento člověk dokázal jako první to co hodně lidí nedokáže , Nebýt jeho spousta lidí by se nepustila ani do Živých vysílaní takže ani pomoci lidem co to potřebují . Lidi jako on jsou dost citlivý a každé nekřtění čí uražení je dost zastihne je to velký tlak na všechny o tom by mohl povídat  Norbert Hmilanský ten byl pod tlakem neustále a ať dělal co dělal stejně na něj utočili též sem ho sledoval a mužů říct další úžasný člověk … Samozřejmě lidí co pomáhají je dnes více já píšu o lidech co znám .

O všech lidech co tu píšu si myslím že by nikdy nezneužili žádný dar ani by si nevzali ze sbírek ani korunu pro sebe .

Paulus Paul

 

Recent Videos

1 2 3 23

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1