Norbert Hmilansky posla ostrý vzkaz Davidovi Mezei, Zaplatě pohřeb ze svého když si to začal tak to i dokonči !

Můžete se rozhodnout, jestli ho chcete vidět.

V Čánku je video které vás může šokovat nebo pohoršit ,není vhodné pro osoby mladších 18+.

Norbert Hmilansky je romský aktivista který v UK je ředitelem komunitního centra True Way ( www.trueway.org.uk ) .
Norbert sledoval situaci okolo Stanislava Tomáše jako spousta naších Romů ze světa nelíbí se mu jako mnohým z nás jak situace nakonec dopadla .
Musíme ale také říct že Norbert byl jeden z prvních co tu začali využívat facebook ke pomoci naším Romům … Lidi si ho určitě pamatují z live kde na sebe upozornil hlavně svým netradičním vystupováním … Na druhou stranu kontroverzní živé vysílaní vyvážil pomocemi lidem a tak ho někdo nenávidí a někdo zase obdivuje .

 

V dnešní živém vysíláním říká že je zmatený tím co se stalo a neví kde je pravda myslí tím situaci okolo pomoci co se měla dít rodině Stanislava Tomáše … Čerpá hlavně z živých vysílaní a tam to úplně není jasné,  Protože každý říká něco jiného a jeden hází vinu na druhého .

 

Celá situace je  komedii ! okomentoval …  Lidé co se zapojili do pomoci a pak když viděli že už to nedopadne tak odstupují jeden za druhým …
Spousta lidí si na úmrtí Stanislava Tomáše chtěla jen udělat jméno nebo se na něm přiživit ! Také zmiňuje že se tu lidi napadali uráželi a to od organizací až po známe osobnosti či romští aktivisté … No stým naprosto souhlasím i já jsem osobně byl dost propíraným a uražený.

 

Další část live je že se ptá a myslím že legitimně? Když se vyhlásila sbírka kam se poděli peníze ? No tak my to nevíme to měl na starosti pan David Mezei takže je třeba ptát se jeho!  Co se týká obvinění že v tom nebyl sám no to si myslím i já a brzo vyjde další článek kde se tímto tématem budu zabývat podrobněji!

 

Názor na to že se to mělo nechat na organizacích! naprosto souhlasím … určitě by jsme měli možná i větší šanci …

 

Další věcí je že se zmiňuje o tom že nejsou známy jména zasahujících policistů ! No já si myslím že zde policie jen tak jména nezveřejní kuli jejich ochraně …

 

Musíme si uvědomit že do dnešního dne policie neuznala pochybení a co více politici jsou nakloněny spíše k policistům! Premiér Andrei Babiš dokonce řek že když by nefetoval tak by se mu nic nestalo ! takže bych se moc na naše politiky nespoléhal a co si budeme povídat náš prezident není zrovna nakloněn Romům .

 

Dobře pojmenoval takzvanou pomoc rodině opravdu po dnešku co jsem psal jiní článek a vyděl materiál kde Sestra Stanislava Tomáše vyprávěla jak to všechno bylo no jsem docela iritovaný celou tou situací… A že není vidět žádná práce?  Jen sliby a samé živé vysílaní které se dělají snad 24 hodin denně no co k tomu dodat .

 

Doporučení že by se to mělo dotáhnout do konce je určitě na místě ale lidi jsou rozhádaný nebo už s tým nechvějí nic mýt tak nevím  jestli to je reálný ! Tak určitě souhlasím že to je celosvětová ostuda že se tu někdo nedokáže dohodnou na jednom pohřbu a nakonec ani nejsou peníze … Já teď odbočím když jsem měl rozhovor s panem Marke Kavalim tak jsem se na tuhle věc právě zeptal několikrát ( tuši jsem že když má ne starosti finance pan Mezei že to bude katastrofa a peníze nebudou ) Baly několikrát řečeno že na to bude Roma Luma v té době si byl každý jistí že pohřeb za 200 000 kč nebude až tak velký problém Něco se vybere od lidí něco přidají organizace a je to no jak je vidět není tak jak jsem předpokládal  …
Pohřeb za 200 000 kč je hodně honosný a jen tak ho někdo nemá nicméně vám přineseme i podrobnosti kdo co dojednal a jak to všechny bylo .
Norbert vyzývá lidi co začali řešit ten pohřeb a vyzývali aby se do toho organizace nepletly aby to dotáhli do konce !
Je vidět ze Norbert má velký přehled co se na živých vysíláních dělo … jeho live pokračuje v duchu kde shrnuje celou pomoc rodině a že jen se každý chtěl zviditelnit a naráží na shromážděný V Ústí nad Labem kde pojmenovává že to byl spíše politický předvolební mítink !
V té době byl každý přesvědčen že na pohřbem a výdaje se peníze bez problému vyberou tak se  nikdo nedržel při zemi jako například s výběrem rakve která má sama stát okolo sedmdesáti tisíc korun (70 000kč) kdo to vybral nebo objednal u pohřební společnosti zatím nevíme ale myli by jsme tuhle informaci dostat v pondělí 19.7.2021 …
V live se pak říká že že se peníze zpronevěřili a ty co se ze začátku kasali že vše zařídí aby to dotáhly a nedávali teď ruce pryč když najednou nejsou peníze tak dávají ruce pryč … Norber slibuje že na to dohlédne aby se to dodrželo když se peníze vybrali tak aby se to dotáhlo

 


Paulus Paul