Night with Refugees in mud Bapska Berkasovo (Serbia Croatia) / Dobrovolníci CZ + SK migration aid

kontakt: visegrad.project@gmail.com

Tisíce uprchlíků, kteří se snažili dostat na cestu do západní Evropy, se vrhli na Srbské hranice do Chorvatska poté, co byli uvězněni na dny v nebezpečných a zhoršujících se podmínkách.

Agentura OSN pro uprchlíky uvedla, že 2 000 až 3 000 lidí, kteří byli po několik dní uvíznuti ve virtuální zemi bez člověka, bylo povoleno vstoupit do Chorvatska, což je pravděpodobné, že bude více zatěžovat sousední Slovinsko, což již prohlásilo, že může vyrovnat se s 2 500 příchody denně.

“Bez oznámení se hranice otevřely.” Když se hranice otevřely, všichni spěchali, “řekla Melita Sunjic, mluvčí vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). “Posledním, kdo měl jít, byl mladý chlapec bez nohy a my jsme mu pomohli přejít na invalidním vozíku.”

K vývoji došlo, když Turecko uvedlo, že by se nemělo očekávat, že se změní na „koncentrační tábor“ pro uprchlíky, i když to podpořilo jeho pokusy o zpřísnění jeho hranic.

Den po setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou turecká premiérka uvedla, že jeho země chce nové financování od EU výměnou za omezení toku, ale stále nebude připravena ubytovat všechny uprchlé války a perzekuce v Sýrii a jinde. .

text source: http://www.theguardian.com/world/2015…

Recent Videos

1 2 3 23

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1