Neřekl „Miluji tě“? 7+1 důvod, proč muži s vyznáním otálí

Rádio G6 - Admin

Jste spolu nějaký ten pátek, je vám s ním báječně a začínáte mít pocit, že jste našla toho pravého. Jenže! On ještě neřekl ta dvě kouzelná slůvka, která potvrdí, že oba cítíte totéž. Je „miluji tě“ opravdu tak důležité? A z jakých důvodů muži s vyznáním lásky váhají?

Začátky nového vztahu? To jsou motýli v břiše, těšení se na každou společnou chvíli a nejistota z toho, jestli oba cítíte totéž. Dokud nepadnou ta dvě slůvka! Někteří pánové ale s vyznáním otálí a ženy to znervózňuje.

Je třeba si uvědomit, že někdo o lásce nepotřebuje mluvit a každému trvá i jinak dlouho, než si je zamilovaností jistý. Nikde není psáno, kdy nejpozději má padnout první „Miluji tě“. A jen tak mezi námi, stejně tak neexistuje pravidlo, že by to měl první říct muž. Jaké bývají nejčastější důvody, proč muži s těmi dvěma slůvky čekají a váhají?

 

1. Nechce to říct první

V ideálním světě rozumní lidé nehrají hry a jsou-li zamilovaní, řeknou to. V našem světě žijí lidé různě (ne)zralí a je klidně možné, že oba čekáte, až to řekne ten druhý. Projevit své city jako první znamená vystavit se riziku odmítnutí, ponížení a zlomeného srdce. Třeba si váš partner jen není jistý, jak to s ním myslíte, nechce vás vystrašit nebo odradit. Aby nakonec místo „Já tebe taky!“ neuslyšel např. zabijácké „Děkuji!“.

 

2. Čeká na správný moment

Říct poprvé „Miluji tě“ se může v očích mnohých svým významem rovnat žádosti o ruku. A to neřeknete u čištění zubů nebo při nákupu v sámošce. Je to zásadní milník, chce to nezapomenutelnou a vzácnou příležitost. Někdo považuje za nejlepší chvíli mazlení po krásném milování, jiný to řekne při ranní puse a někdo zase když vám přinese menu z mekáče na kocovinu, protože mu vaše noční opilecké řádění připadalo roztomilé.

 

3. Neví, jak na to

Může se to zdát divné a těžko uvěřitelné, ale je klidně možné, že váš muž to ještě nikdy nikomu neřekl. Necítil to, možná neměl po boku tu pravou, v rodině si nikdy lásku nevyznávali a je pro něj těžké se vyslovit. Věřte, že je to pro něj ještě víc frustrující než pro vás. Ženy obecně více očekávají projev citů, mají tendenci soustředit se jen na to a opomíjet všechno hezké okolo. Ale ta dvě slova nejsou vše. (Podle těchto otázek poznáte, že vás miluje)

 

Foto: SG SHOT, Shutterstock.com

 

Usmívá se, září mu oči, naklání se ke mně, teď to řekne! Tak nic, prý jestli mi káva od něj chutná

 

4. Má za sebou zklamání

Ač se muži občas tváří jako drsňáci, i je láska někdy bolí. Je klidně možné, že si váš milý prošel ošklivým rozchodem a potřebuje se dát do kupy, než se znovu otevře. Mluvte o tom, co jste si v minulosti prožili, a pak nebudete mít pocit, že vás od sebe bezdůvodně odkopává a pochopíte lépe, jak na tom je.

5. Nemá na to myšlenky

Vy žijete jen vaším vztahem a číháte, kdy už to sakra řekne, ať se můžete uklidnit. A on? Má možná ještě úplně jiné starosti, které se vás dvou netýkají, a nechce vás tím hned na začátku zatěžovat. Třeba řeší rodinné trable, pracovní stres, zdravotní problémy. A nemá emocionální kapacitu na velká gesta, naopak potřebuje v tuto chvíli spíš podporu z vaší strany.

6. Už to přece řekl, jen jinak

„Miluji tě“ rozhodně není jediný způsob, jak dát lásku najevo. A že váš protějšek nejde tradiční cestou, neznamená, že už dávno nedal svoje city najevo. Dlouhá objetí, pohledy z očí do očí, zamilované textovky. Nebo vás už dokonce představil kamarádům a rodině? Vždyť on vám to „říká“ neustále. Co vy? Neupnula jste se na ta dvě slova až moc?

 

Foto: New Africa, Shutterstock.com

 

Dobrý den, jsem Petr a miluji vaši dceru, ale ona to ještě neví, tak dělejte jakoby nic

 

7. Potřebuje čas

Ženy se řídí city výrazně víc než racionálně uvažující pánové. Ač si možná nedovede představit život bez vás, mozek ho drží zpátky a varuje, ať to neuspěchá. Někteří muži vnímají vyslovení těch dvou slovíček jako závazek a obávají se, aby nevzbudili u partnerky očekávání, na která ještě nejsou připraveni. Jestli jste spolu pár týdnů, není kam spěchat, a ani po měsících není třeba bít na poplach.

Pozor! Nemiluje vás!

A smutný bonus na závěr. Může se stát, že důvod, proč jste od něj „Miluji tě“ neslyšela, je prostý a trochu bolavý. Nemiluje vás a společnou budoucnost neplánuje. (Jak poznáte, že mu na vás ve skutečnosti nezáleží?). Můžete samozřejmě ve vztahu setrvat a doufat, že se jeho city změní, ale pokud vy zamilovaná jste a on ne, budete se trápit. Není to jediný muž na světě, tak se nepřipravujte o šanci být s někým, kdo vás milovat bude.

 

zdroj: prozeny.cz