NEPLODNÁ ŽENA PO MENOPAUZE PORODILA DÍTĚ

Zdoj: dailymail.co.uk

 

Po dobu 15 let se tato žena pokoušela stát matkou.

Britská rezidentka Fiona McCluskey a její manžel Darren se vzali v roce 2004. V té době bylo oběma trocha přes 30 let, takže se rozhodli, že narození dítěte odkládat nebudou.

Zdoj: dailymail.co.uk

Čas utíkal, ale otěhotnět se ženě pořád nedařilo. Dva roky se manžel a manželka snažili počít dítě přirozeným způsobem, ale nic z toho nevyšlo. Vyšetření ukázalo, že Fiona má velmi malou zásobu vajíček, takže lékaři poradili manželům zkusit metodu IVF.

První dva pokusy nebyly úspěšné. V roce 2010 se McCluskey obrátila na soukromou kliniku reproduktivní medicíny v Glasgow, kde Fiona podstoupila ICSI (intraplazmatická injekce spermie), ale i třetí pokus také selhal.

Zdoj: dailymail.co.uk

Brzy poté Fiona a Darren přišli o práci a už neměli dost peněz na další kola IVF takže museli odložit své pokusy na čtyři roky. V roce 2014 se finanční situace zlepšila a pár šel na jednu z klinik v Barceloně. Čtvrté kolo IVF bylo úspěšně, ale nakonec došlo k mimoděložnímu těhotenství. V roce 2015 byl páty, a zase neúspěšný pokus a o rok později, ve věku 45 let, příšla menopauza.

Přesto se španělským lékařům podařilo znovu „probudit“ její reprodukční systém a na konci léta 2018 proběhlo šesté kolo IVF. O dva týdny později těhotenský test vyšel pozitivní.

Zdoj: dailymail.co.uk

„Byla jsem v sedmém nebi a zároveň jsem tomu nemohla uvěřit. Darren a já jsme se po celou dobu usmívali od ucha k uchu. A pořád jsem se strašně bála, že znovu se stane něco zlého, a pokoušela jsem odvrátit svou pozornost od těchto myšlenek“, říká Fiona.

Zdoj: dailymail.co.uk

V květnu 2019 se manželům narodila holčička jménem Ella Jane. Fioně bylo v té době 48 let. Ve snahách se stát rodiči pár strávil 15 let života a utratil na to 50 tisíc liber.

Zdoj: dailymail.co.uk / zivot.org

„Ella Jane je pro nás skutečný zázrak a stálo to za všechno, čím jsme museli projít. Ani si nepamatuju svůj život před ní. Zdá se, že byla vždy s námi! “- říká šťastná matka.