Nemohla si zakouřit, vzteky ubila tříměsíčního syna. Na památku si ho vyfotila

Rádio G6 - Admin

Svého tříměsíčního syna v nepojízdném autě na parkovišti v Hněvkovského ulici v brněnském Komárově podle obžaloby ubila pěstmi a fackami. Dvaadvacetiletá žena se k vraždě z loňského října ve čtvrtek u brněnského krajského soudu přiznala.

Obžalovaná u soudu. | Foto: DENÍK/Klára Vašíčková
Státní zástupce Petr Bejšovec ženu obžaloval za úmyslné usmrcení kojence. „Způsobila mu podlitiny, prokrvácení očních spojivek a mnohočetné zlomeniny. Musela si být vědoma toho, že dítě zabije,“ uvedl.

Žena se k činu přiznala. „Vybila jsem si na malým zlost. Měla jsem těžký život. Ve škole mě šikanovali a také jsem tři roky žila na ulici. Dítě jsem chtěla dát do babyboxu, jeho otec se o něj vůbec nezajímal,“ vysvětlila.

V den, kdy zavraždila kojence, byla žena podle svých slov opilá a naštvalo ji, že si na čerpací stanici nemohla půjčit zapalovač a zakouřit si. „Pamatuji si, že jsem chlapce fackovala, bila pěstmi a hodila s ním o madlo dveří. Pak jsem usnula. Když jsem se probudila, dítě bylo studené a vypadalo jako mrtvé. Vyfotila jsem si ho, na památku. Zavolala jsem záchranáře, kteří mi řekli, že je několik hodin mrtvé,“ dodala obžalovaná.

Soud bude pokračovat v pátek výslechem svědků. Ženě hrozí až dvacet let ve vězení.

zdroj: https://brnensky.denik.cz