Radio G6 - Scarlet Paulusova .https://radiog6.cz/moderatori2/scarlet.jpg

Německá policie hledá svědky vraždy Čečence. Zveřejnila fotku podezřelého i jeho kola

Berlínská policie hledá po nedávné vraždě Čečence s gruzínským pasem Zelimchana Changošviliho svědky, kteří znají pachatele nebo ho ještě před činem viděli.

Zveřejnila fotografii devětačtyřicetiletého Rusa, jenž byl zadržen nedlouho po vraždě. Ukázala také snímek kola a elektrokoloběžky, které měl připraveny k útěku.

Němečtí vyšetřovatelé mají vážné podezření, že za vraždou jsou ruské tajné služby, protože Changošvili bojoval v čečenské válce na straně povstalců.
Policie zveřejnila fotografii muže s pleší, knírkem a bradkou.

Horské kolo střelec podle policie použil při útěku hned po výstřelech v berlínském parku. Předtím, než z kola stihl přestoupit na připravenou elektrokoloběžku, ho už ale zatkla policie. Informovali ji dva mladíci, kteří v parku vraždu viděli.

Podle informací médií přibývá indicií, že za vraždou v centru německé metropole z minulého týdne stojí Moskva. Podle magazínu Der Spiegel má ruský občan Vadim Andrejevič Sokolov, který je z vraždy podezřelý, číslo pasu ukazující na napojení na ruskou vojenskou tajnou službu GRU. Kreml v minulém týdnu podíl na vraždě odmítl.

Deník Bild napsal s odvoláním na své policejní zdroje, že osoba jménem Vadim Sokolov s bydlištěm v Petrohradu neexistuje. Právě s pasem na toto jméno a s bydlištěm v Petrohradu muž cestoval. Přiletěl z Moskvy do Paříže a pak pokračoval do Berlína vlakem.

Server kavkazcenter.com uvedl, že vraždu mohl vykonat někdo z ruských žoldnéřů z takzvané Vagnerovy skupiny. Ta působí v některých zemích v Africe, ale také například v Sýrii, kde spolupracuje s ruskou armádou.

autoři: ČTKZahraničí | před 6 hodinami

zdroj: https://zpravy.aktualne.cz

Recent Videos

1 2 3 23

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1