Německá policie hledá svědky vraždy Čečence. Zveřejnila fotku podezřelého i jeho kola

Berlínská policie hledá po nedávné vraždě Čečence s gruzínským pasem Zelimchana Changošviliho svědky, kteří znají pachatele nebo ho ještě před činem viděli.

Zveřejnila fotografii devětačtyřicetiletého Rusa, jenž byl zadržen nedlouho po vraždě. Ukázala také snímek kola a elektrokoloběžky, které měl připraveny k útěku.

Němečtí vyšetřovatelé mají vážné podezření, že za vraždou jsou ruské tajné služby, protože Changošvili bojoval v čečenské válce na straně povstalců.
Policie zveřejnila fotografii muže s pleší, knírkem a bradkou.

Horské kolo střelec podle policie použil při útěku hned po výstřelech v berlínském parku. Předtím, než z kola stihl přestoupit na připravenou elektrokoloběžku, ho už ale zatkla policie. Informovali ji dva mladíci, kteří v parku vraždu viděli.

Podle informací médií přibývá indicií, že za vraždou v centru německé metropole z minulého týdne stojí Moskva. Podle magazínu Der Spiegel má ruský občan Vadim Andrejevič Sokolov, který je z vraždy podezřelý, číslo pasu ukazující na napojení na ruskou vojenskou tajnou službu GRU. Kreml v minulém týdnu podíl na vraždě odmítl.

Deník Bild napsal s odvoláním na své policejní zdroje, že osoba jménem Vadim Sokolov s bydlištěm v Petrohradu neexistuje. Právě s pasem na toto jméno a s bydlištěm v Petrohradu muž cestoval. Přiletěl z Moskvy do Paříže a pak pokračoval do Berlína vlakem.

Server kavkazcenter.com uvedl, že vraždu mohl vykonat někdo z ruských žoldnéřů z takzvané Vagnerovy skupiny. Ta působí v některých zemích v Africe, ale také například v Sýrii, kde spolupracuje s ruskou armádou.

autoři: ČTKZahraničí | před 6 hodinami

zdroj: https://zpravy.aktualne.cz

Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *