Nela (14): Táta ze mě chtěl mít dokonalou sportovkyni. Když jsem si dala čokoládu, zbil mě. Povím vám celý svůj příběh

Rádio G6 - Admin

Teprve čtrnáctiletá dívka přišla do Klokánku sama. Na první pohled na ní nebylo nic divného. Byla dobře a moderně oblečená, slušně se vyjadřovala. Tety ale prosila téměř se slzami v očích, aby se už nemusela vracet domů k otci.
Ten chtěl mít ze své holčičky dokonalou sportovkyni. Způsob, jakým to dělal, byl ale otřesný.

Když se Nela svlékla, tety zaskočily její, na čtrnáctiletou dívku až neuvěřitelně vypracované paže plné silných žil. Když jim začala vyprávět, čím si každý den prochází, pochopily.

 

Denně hodiny tvrdé dřiny, žádná čokoláda. Někdy nešla ani do školy

Nela musela trénovat každý den od čtyř hodin od rána. Odpoledne a po škole ji čekalo několik hodin v posilovně a běhání.
Dříve ji prý Wimbledon bavil, ale po tom, co ji otec nutil do nepřetržitého tréninku, znechutil se jí.

„Dívka trénovala před školou i po škole. Někdy prý dokonce ani na výuku nešla, protože podle otce musela dohánět resty z tréninků,“ říká Klokánek. „Navíc musela jíst jenom speciální stravu pro sportovce.“

Jednou si Nela prý dovolila sníst kousek čokolády. Její otec na to přišel a zbil jí. Pak musela za trest opět hodiny navíc cvičit.

Jak chutnají nanuky se dozvěděla až v Klokánku.

O jejím pobytu v Klokánku musel rozhodnout soud. Dívka se naučila jíst normální jídla, mohla se dívat na pohádky, které dříve nestíhala. Knihu o Harrym Potterovi měla doma už několik let, ale kvůli tréninkům neměla čas si ji přečíst.

V Klokánku se jí velmi líbilo a rychle si zvykla na nový životní styl. Na takový, který by měla znát každá dívka jejího věku.

 

Otec jen vyhrožoval, nakonec ji zachránila maminka

„O matce mluvila Nela poměrně často. Ta se za ní ale celý půlrok nepřijela podívat,“ říká Klokánek. „Zato její otec často křičel pod okny Klokánku, nadával, dokonce vyhrožoval soudy, protože podle něj Nela ztloustla.“

Otec si přál, aby dívka dál pravidelně trénovala, aby jedla pouze stravu pro sportovce. Nic se mu nelíbilo a byl úplně posedlý tím, že z ní jednou bude hvězda.

„Nakonec všechno vyřešila dívčina maminka. Ta se totiž po dlouhé době konečně ukázala. Oznámila nám, že jednala se soudy, protože s otcem dívky se už nedalo vydržet.“

Maminka Nely nakonec zajistila, že spolu mohly odjet pryč a bydlet někde, kde je dívčin otec nenajde. Nela tak konečně našla spokojený život bez příkazů a zákazů.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

 

[ztroj: www.onlyu.cz]