Nechutný hoax tvrdil, že zemřela královna Alžběta: Co se stane, až panovnice opravdu odejde

V neděli se na sociálních sítích rozšířily zvěsti o smrti královny Alžběty II. Jednalo se o tzv. fake news, protože miláček Anglie je naživu a plný života. Kvůli tomu se zrodila otázka, co se vlastně přesně stane, až královna doopravdy zemře.

Královna Alžběta II. (93) je panovnicí Velké Británie už dlouhých 67 let. Za tu dobu se stala ikonickým symbolem britské kultury. Jen velmi málo lidí si umí představit, co se začne odehrávat, až Její Veličenstvo naposledy vydechne. Během nedělního dne se na sociálních sítích rozšířily falešné zprávy o královnině skonu. Nebyla to samozřejmě pravda, ale mnoho lidí se na zvěsti chytlo. Co nastane po smrti královny Až královna zemře, budou touto zprávou ihned globálně zahlcena celosvětová média. Buckinghamský palác bude mít u vstupní brány vyvěšenou zprávu o úmrtí královny, kterou tam umístí pěšák v černém oděvu.

Oficiální web paláce změní barvu stránky na černou. Jejich webová stránka se také změní v jednostrannou a bude tam napsaný text ve stejném znění jako u vstupní brány paláce. Bude také aktivován výstražný rádiový přenos, který se nazývá „Rats“, což je válečný poplach. Hlavní televizní kanály budou šířit smutnou zprávu. Dokonce i programy BBC budou pozastaveny, aby informovaly o skonu královny. Očekává se, že všichni příznivci britské královské rodiny obléknou černou barvu. Dále se předpokládá, že piloti během letů informují cestující o devastující zprávě. Pohřeb královny Alžběty II. se stane v Británii státním svátkem, stejně tak jako korunovace prince Charlese na krále.

Zdroj: https://www.extra.cz/nechutny-hoax-tvrdil-ze-zemrela-kralovna-alzbeta-co-se-stane-az-panovnice-opravdu-odejde

Recent Videos

1 2 3 22

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1