Natálka (9): Moje matka svou lásku přeháněla. To, co mi prováděla, byste nechtěli zažít

Rádio G6 - Admin

Děti se do Klokánku dostanou proto, že jsou zanedbané, žijí ve špatných podmínkách, mají nedostatek jídla nebo hygieny. U malé Natálky tomu bylo naopak. Její maminka trpěla přehnanou obsesí týkající se čistoty.

 

Do Klokánku přišla poté, co byla její maminka hospitalizována na psychiatrii, aby se dostala ze svých problémů. Měla totiž strach z bacilů, dívenku často nepouštěla ani do školy, dokonce ji nutila se mýt až pětkrát denně.

 

Medvídek, kterého Natálka odmítala pustit z ruky, byl ušitý z pláštěnky, aby se s ním mohla dívka koupat. Trvalo dlouho, než si zvykla na nový styl života.

 

Nechtěla ovoce ani zeleninu. Nic syrového prý jíst nebude

Maminka Natálku naučila, že nic syrového se nejí. Proto se dívka před každým jídlem ptala, jestli maso prošlo dostatečným varem. Odmítala jablka, mrkev i okurky. Zlákat se nechala jen na meloun.

 

„Ten měl tvrdou slupku, která ovoce chránila,“ vysvětlují tety. „Matka jí také vysvětlila, že by si spodní prádlo měla měnit každé dvě hodiny. Do školy ji nepouštěla kvůli bacilům,“ dodávají.

 

I když to trvalo poměrně dlouho, Natálka se nakonec naučila jíst všechny potraviny a pochopila, že nic se nemá přehánět.
Problém ale nastal, když o ni začal mít zájem její biologický otec.

 

Chtěl Natálku do péče

Natálčin otec se s dcerou roky nevídal, výživné na ni platil jen velmi nepravidelně.

 

Když se ale doslechl, že je dívka v Klokánku, prohlásil, že ji nenechá žít s bláznivou ženou.

 

Natálka plakala, kdykoli slyšela jeho hlas. Tvrdila tetám, že když byla malá, její otec maminku bil.

 

To se ale nepotvrdilo, on totiž odešel od rodiny sám od sebe, když byly dívce jen tři roky. Mohla si to opravdu pamatovat?

 

Nakonec otec Klokánku řekl, že jeho přítelkyně čeká třetí miminko a doma by pro Natálku neměli místo.

 

Všechno tak dobře dopadlo. Dívku si zpět domů mohla vzít maminka, která se se svými psychickými problémy ambulantně léčí.

 

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.

Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

 

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

 

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

 

 

[ztroj: www.onlyu.cz]