Na trať u Domažlic se po tragické nehodě opět vrátily mezinárodní vlaky

Na jednokolejnou trať nedaleko Domažlic, na které se ve středu ráno stala tragická železniční nehoda, se dnes vrátily i mezinárodní vlaky z Německa. První spoj z Mnichova do Prahy projel úsekem v obci Milavče kolem osmé hodiny ráno, řekla novinářům mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Regionální doprava se na trať vrátila v pátek v podvečer po třídenní výluce.

Tratí projede podle Rajnochové denně v každém směru sedm mezinárodních vlaků mezi Prahou a Mnichovem. Doprava po nehodě už je v místě v běžném režimu bez omezení rychlosti.

Čelní srážka mezinárodního expresu a osobního vlaku RegioShark z minulého týdne patří mezi nejtragičtější nehody za poslední roky na českých železnicích. Vlaky se srazily ve středu kolem osmé ráno. Při nárazu na místě zemřeli oba strojvedoucí a jedna cestující z osobního vlaku. Záchranáři ošetřili celkem 67 lidí, které rozvezli do nemocnic v Domažlicích, Plzni a Praze.

Trať, kde došlo k tragické nehodě z pohledu strojvedoucího. Úsek nehody je zachycen v čase 47:28, zdroj: pohledzvlaku.cz

 

Podle prvních zjištění nehodu způsobil zřejmě mezinárodní expres, který vjel na úsek bez povolení. Osobní vlak RegioShark náraz odrazil desítky metrů od místa srážky. Materiální škody přesáhnou 100 milionů korun. Kriminalisté zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti a stejně jako Drážní inspekce událost dále vyšetřují. Vyšetřování ale obvykle trvá několik měsíců.

 

FOTOGALERIE: Srážka dvou vlaků na Domažlicku

středa, 4. srpna 2021, 15:40

FOTOGALERIE: Srážka dvou vlaků na Domažlicku
FOTOGALERIE: Srážka dvou vlaků na Domažlicku

Provoz na úseku trati, kde bylo třeba nejprve odklidit poškozené vlaky a pak opravit trať v místě nehody, zajišťovaly náhradní autobusy. Poškozenou německou lokomotivu, která táhla expres, si už převzal německý dopravce. Odklizeny byly i ostatní vagony. Na místě, mimo trať, už zůstává jen nejvíce poškozený vagon z mezinárodního vlaku, u kterého se rozhodne, jestli bude rozebrán na místě nebo převezen jinam.

 

 

 

Zdroj/Foto/Video:https://plzenska.drbna.cz