Muži s rakovinou na Pardubicku zrušili lékaři operaci kvůli koronaviru: Malem ho srazil vlak !!!

Pořádnou tragédií mohl skončit incident v Pardubicích. Muže tam málem přejel vlak poté, co stál v kolejišti. Nniméně nešlo o sebevraždu, dotyčnému se udělalo zle, protože trpí rakovinou. Jak vysvětlil přivolaným strážníkům, lékaři mu zrušili plánovanou operaci kvůli koronaviru.

Muž na pardubickém nádraží pořádně vyděsil strojvedoucího i cestující. Zničehonic se totiž objevil v kolejišti před vlakem, naštěstí ale na poslední chvíli stihl uhnout. Svědci si ihned mysleli, že jde o sebevraha, a tak zavolali policii.

Muži se udělalo zle Strážníci na místě zjistili, že muž se nepokoušel o sebevraždu, ale udělalo se mu zle. Trpí totiž rakovinou. Celý incident tak přivolaným policistům vysvětlil.

„Muž je onkologicky léčený pacient, kterému byl kvůli epidemii koronaviru zrušen plánovaný lékařský zákrok. Na nádraží se mu udělalo nevolno, ale protože nechtěl pozvracet prostor nástupiště, sestoupil z peronu do kolejiště. Strážníci s ním jeho životní situaci probrali, muže uklidnili a ten poté mohl pokračovat do místa svého bydliště,“ uvedl mluvčí městské policie Jiří Sejkora.

Nemocnice omezují zákroky

Není jasné, o jaký zákrok mělo jít, vláda nicméně v minulých dnech ujišťovala veřejnost, že nebude rušit neodkladné operační výkony. Lidem s rakovinou by se tak mělo dostat potřebné péče.

Nemocnice nicméně musely kvůli koronaviru zrušit všechny plánované zákrok, které nejsou urgentní. Zdravotnictví tak reaguje na prudký nárůst pacientů s koronavirem. V těžkém stavu leží aktuálně na jednotkách intenzivní péče přes 800 lidí.

 

Zdroj: extra.cz

https://www.extra.cz/muzi-s-rakovinou-na-pardubicku-zrusili-lekari-operaci-kvuli-koronaviru-postavil-se-pred-vlak