Muž vyhodil měsíční novorozeně z druhého patra paneláku. Policista ho zázrakem chytil do náruče

Rádio G6 - Admin

Máme nového hrdinu. Zachránil život jednoměsíčního dítěte, které pachatel vyhodil z balkonu druhého patra panelového domu

Newjerseyská policie obdržela minulý týden v sobotu telefonát o dítěti, které mělo být v údajném nebezpečí. Strážníci tak na nic nečekali a vyjeli k poloze, kterou volající zmínil. Když na místo přijeli, viděli ve druhém patře paneláku muže s jednoměsíčním dítětem, jenž vyhrožoval, že jej vyhodí z balkonu. Ačkoliv se strážníci snažili ze všech sil, bohužel se pachatelovy výhružky staly skutečností a vyhození dítěte nezabránili.

 

Dítě naštěstí zachytil jeden z policistů

Podle úřadů reagovala policie v Jersey City na telefonát o dítěti v ohrožení okamžitě a bez jakéhokoliv zaváhání. Když dorazili na místo, zajistili okolí panelového domu, aby mohli s mužem vyjednávat. Bohužel se jim to však nepodařilo a pachatel skutečně jednoměsíční dítě z balkonu druhého patra vyhodil.


i

Dítě však naštěstí zachytil policista Eduardo Matute. Jako zázrakem se dítěti nic nestalo, ale i přesto bylo preventivně převezeno do nedaleké nemocnice. Podle mluvčí města Jersey City Kimberly Wallace-Scalcioneové byl pachatel po tomto brutálním činu ihned zatčen a obviněn z pokusu o vraždu, těžkého ublížení na zdraví a ohrožení blaha dítěte.

 

 

Pochvala policistu neminula

Poté, co strážník Eduardo Matute miminko zachytil, si s ním utvořil pouto. Je samozřejmé, že až dítě vyroste, dozví se pravdu a se strážníkem, jenž mu zachránil život, se bude chtít setkat. Prokurátorka okresu Hudson Esther Suarezová v Jersey City uvedla, že policista za své hrdinství a za ukázkové ukončení této nebezpečné situace získal pochvalu. Oceněni však byli i ostatní policisté JCPD, kteří se zúčastnili vyjednávání. Fotky policisty s dítětem byly zveřejněny na sociální síti Twitter.

 

Z fotek je očividné, že tato nebezpečná situace utvořila mezi strážníkem a zachráněným dítětem nerozlučné pouto, na které ani jeden z nich jen tak nezapomene. Je ohavné, čeho jsou lidé schopni, obzvláště když se jedná o nevinná miminka. Spravedlnosti však bylo učiněno za dost a pachatel si nyní dostatečně odpyká svůj trest, jenž bude pravděpodobně trvat po zbytek jeho života. A to ať už v jeho cele, nebo v jeho hlavě, protože nekonečné výčitky jej jistě neminou.

Zdroj: https://damskydenik.cz / foto: https://damskydenik.cz