Mládež objevila novou drogu. Vaří nechutný vývar z vložek a plen

Puberťáci v Indonésii objevili nový – a velmi nechutný – způsob fetování. Vaří si vývar z použitých vložek a plen a ten pak pijí!

K dospívání téměř neodmyslitelně patří i experimentování s omamnými látkami, jako je alkohol či lehké drogy. A protože mladí lidé mají obvykle hluboko do kapsy, hledají co nejlevnější varianty, mezi které patří pití okeny nebo čichání k ředidlu.

Indonéští puberťáci těmto experimentům ale dali úplně nový rozměr – pijí vývar z použitých vložek a plen, který jim navozuje halucinace a pocity, že létají.

Podle indonéské Národní protidrogové agentury tento stav způsobují chemikálie, které hygienické přípravky obsahují a které se při vyvařování uvolňují. Tyto látky pochopitelně obsahují i čisté vložky a plenky, nabízí se tudíž otázka, proč mladí Indonésané využívají už použité potřeby.

Odpověď je opravdu bizarní – použité vložky a plenky jsou nejlevnějším způsobem, jak dosáhnout stavu nirvány. Mládež nemusí nic kupovat, vybírá použité potřeby z odpadkových košů a ty pak vyvaří.

Hygienické potřeby si jejich uživatelé vaří přibližně hodinu, pak počkají až vývar vychladne a ten pak popíjejí. Nechutný “nápoj” – který je údajně velmi hořký – užívají přibližně třikrát denně.

Bizarní způsob “sjíždění se” neunikl indonéským úřadům a v tuhle chvíli už není legální. Policie v posledních týdnech zatkla spoustu mladistvých – některých z nich nebylo ještě ani 14 let. Případem se také zabývá indonéské ministerstvo zdravotnictví.

sei TN.cz
zdroj: https://tn.nova.cz/clanek/mladez-objevila-novou-drogu-pije-vyvar-z-pouzitych-vlozek-a-plen.html?fbclid=IwAR0ydRjngCzEcZDHznA6OFiPWGqXoHzQ8a9ML2PMGkLzGxyNzWcQvDA4IsE
Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *