Mládež objevila novou drogu. Vaří nechutný vývar z vložek a plen

Puberťáci v Indonésii objevili nový – a velmi nechutný – způsob fetování. Vaří si vývar z použitých vložek a plen a ten pak pijí!

K dospívání téměř neodmyslitelně patří i experimentování s omamnými látkami, jako je alkohol či lehké drogy. A protože mladí lidé mají obvykle hluboko do kapsy, hledají co nejlevnější varianty, mezi které patří pití okeny nebo čichání k ředidlu.

Indonéští puberťáci těmto experimentům ale dali úplně nový rozměr – pijí vývar z použitých vložek a plen, který jim navozuje halucinace a pocity, že létají.

Podle indonéské Národní protidrogové agentury tento stav způsobují chemikálie, které hygienické přípravky obsahují a které se při vyvařování uvolňují. Tyto látky pochopitelně obsahují i čisté vložky a plenky, nabízí se tudíž otázka, proč mladí Indonésané využívají už použité potřeby.

Odpověď je opravdu bizarní – použité vložky a plenky jsou nejlevnějším způsobem, jak dosáhnout stavu nirvány. Mládež nemusí nic kupovat, vybírá použité potřeby z odpadkových košů a ty pak vyvaří.

Hygienické potřeby si jejich uživatelé vaří přibližně hodinu, pak počkají až vývar vychladne a ten pak popíjejí. Nechutný “nápoj” – který je údajně velmi hořký – užívají přibližně třikrát denně.

Bizarní způsob “sjíždění se” neunikl indonéským úřadům a v tuhle chvíli už není legální. Policie v posledních týdnech zatkla spoustu mladistvých – některých z nich nebylo ještě ani 14 let. Případem se také zabývá indonéské ministerstvo zdravotnictví.

sei TN.cz
zdroj: https://tn.nova.cz/clanek/mladez-objevila-novou-drogu-pije-vyvar-z-pouzitych-vlozek-a-plen.html?fbclid=IwAR0ydRjngCzEcZDHznA6OFiPWGqXoHzQ8a9ML2PMGkLzGxyNzWcQvDA4IsE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translator »