Home / POSLOUCHEJTE ŽIVĚ / Online Rádio G6 / Televízia Romapožomatar / ČESKO SLOVENSKO ROMSKÝ ZLATÝ HLAS

Místo auta s penězi přijela k lupiči policie. Prozradil ho nápadný převlek

S parukou na hlavě a revolverem v igelitové tašce čekal muž na pražských Vinohradech na vozidlo převážející peníze. Dřív než však stihlo auto přijet, dorazila na místo policie a muže zadržela.


Muž v paruce plánoval v Praze 3 přepadení, plány mu překazila policie | (1:25) | video: PČR

Policii na muže upozornil náhodný kolemjdoucí. Podezřelý muž podle oznámení seděl na lavičce před nákupním centrem na Vinohradské ulici.

„Muž měl na hlavě nepadnoucí paruku, na ní nasazenou kšiltovku a na očích sluneční brýle. Když si ho oznamovatel prohlédl pozorněji, tak si všiml, že muž v ruce žmoulá igelitovou tašku, ve které se mu podle obrysu zdálo, že má asi střelnou zbraň,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk

Policisté při kontrole u podezřelého našli v tašce revolver, pilku na železo, pepřový sprej, punčochu a rukavice.

Fotogalerie

Podle vyšetřujících policistů se čtyřiačtyřicetiletý muž dostal do finanční tísně. Své problémy se tedy rozhodl řešit přepadením vozu s penězi. Svému otci sebral zbraň a vyrazil do Prahy zrealizovat svůj plán.

„Kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro trestný čin loupež ve stádiu přípravy, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk. Soud poslal muže do vazby.

Autor: 

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/vinohrady-loupezne-prepadeni-policie-soud-vuz-s-penezi.A190704_150013_praha-zpravy_knn

Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *