Místo auta s penězi přijela k lupiči policie. Prozradil ho nápadný převlek

S parukou na hlavě a revolverem v igelitové tašce čekal muž na pražských Vinohradech na vozidlo převážející peníze. Dřív než však stihlo auto přijet, dorazila na místo policie a muže zadržela.


Muž v paruce plánoval v Praze 3 přepadení, plány mu překazila policie | (1:25) | video: PČR

Policii na muže upozornil náhodný kolemjdoucí. Podezřelý muž podle oznámení seděl na lavičce před nákupním centrem na Vinohradské ulici.

„Muž měl na hlavě nepadnoucí paruku, na ní nasazenou kšiltovku a na očích sluneční brýle. Když si ho oznamovatel prohlédl pozorněji, tak si všiml, že muž v ruce žmoulá igelitovou tašku, ve které se mu podle obrysu zdálo, že má asi střelnou zbraň,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk

Policisté při kontrole u podezřelého našli v tašce revolver, pilku na železo, pepřový sprej, punčochu a rukavice.

Fotogalerie

Podle vyšetřujících policistů se čtyřiačtyřicetiletý muž dostal do finanční tísně. Své problémy se tedy rozhodl řešit přepadením vozu s penězi. Svému otci sebral zbraň a vyrazil do Prahy zrealizovat svůj plán.

„Kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro trestný čin loupež ve stádiu přípravy, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk. Soud poslal muže do vazby.

Autor: 

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/vinohrady-loupezne-prepadeni-policie-soud-vuz-s-penezi.A190704_150013_praha-zpravy_knn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translator »