Měl tři nohy a dva pohlavní orgány. Francouzská prostitutka se dvěma vagínami ho prý chtěla pro sebe

Mohl se uzavřít před světem, on se mu ale otevřel a stal se slavným.

Když se narodil, porodní asistentka prý byla z jeho zjevu zděšena. Malé zakrvácené dítě, které držela v rukou, mělo tři malé nožky a dva pohlavní orgány. Co s tím? Operace koncem 19. století nepřicházela v úvahu, chlapec by totiž mohl přijít o život.

 

O trojnohém Franku Lentinim se postupně dozvěděli všichni obyvatelé sicilské obce Rosolini a považovali ho za prokletí rodiny. Frank ale dosáhl v životě většího úspěchu než většina jemu nepřejících. Vyrazil do světa a stal se slavným showmanem. Se svou třetí nohou hrával fotbal a prý ji využíval při plavání jako kormidlo.

 

Jako velmi působivý muž, kterému nechyběla inteligence, charisma a dokonce ani dva pohlavní orgány, mohl mít množství žen. Zájem o něj prý projevovala i jistá francouzská prostitutka se dvěma pohlavními orgány, Frank měl ale manželku a děti. Podle svých zápisků byl zastáncem monogamie. O svém sexuálním životě se rozepsal v malé brožuře, kde mládeži doporučoval cudnost a ctnost.

Zdroj: Ringling Brothers a Barnum & Bailey

Třetí noha jako stolička

„Nikdy jsem si nestěžoval. Myslím si, že život je krásný a baví mě ho žít,“ zaznělo podle webu Sideshow World z úst muže se dvěma pohlavními orgány, třema nohama a se šestnácti prsty, který působil jako umělec v takzvaných freak show.

 

V dospělosti navíc vtipkoval, že je zřejmě jediným člověkem na světě, který nepotřebuje k sezení židli. V případě potřeby si totiž může sednout na svou třetí nohu. Tímto způsobem prý i při interview bavil novináře a následně s úsměvem na tváři odpověděl na otázky o svém životě.

 

Když chodíval do obchodu na nákupy, údajně si pokaždé kupoval dva páry bot. Zbylou čtvrtou následně daroval kamarádovi, který přišel o jednu nohu, takže se v tomto ohledu skvěle doplňovali, píše History Daily. Zda to myslel vážně nebo jen vtipkoval, nevíme s jistotou. Určitě to však hodně vypovídá o jeho pozitivním přístupu k životu a o tom, že se kvůli své biologické deformaci netrápil.

 

Takový postoj si ale vybudoval až postupem času. Jako dítě byl pochopitelně ze své odlišnosti nešťastný. Ve svém okolí nacházel pouze posměch a opřít se nemohl ani o vlastní rodinu.

 

Frank Lentini vypadal od pasu výš jako běžný muž. Pokud by si oproti němu seděl u stolu, ani by sis nevšiml, že mu z jeho pravého boku vyrostla třetí noha. Ta měla patřit jeho dvojčeti, které se ovšem nikdy nedostalo na svět. „Moje matka neporodila dvě děti. Bylo to více než jedno, ale méně než dvě,“ říkával o sobě.

 

Z jeho třetí nohy vyrostla ještě maličká zdeformovaná čtvrtá noha, která se však běžně nezmiňuje. Délka každé z jeho čtyř nohou byla odlišná, čtvrtou ale ani není pořádně vidět. Obdobnou deformací trpěla i umělkyně Myrtle Corbin, přezdívaná Čtyřnohá Myrtle.

Hanba a prokletí rodiny

V minulosti se povídalo, že byl Frank zdeformovaný, neboť jeho matka před porodem navštívila muže, který vyráběl kočárky se třemi nohami, informoval italský deník Corriere della Sera. Pověrčiví lidé vnímali tedy dítě jako jistou formu prokletí.

 

Publicistovi Salvatoru Spadarovi se podařilo zjistit, že se Frank narodil na Sicílii v obci Rosolini v roce 1889 jako páté z dvanácti dětí (italský deník ale uvádí, že byl jedináček). Po jeho narození byla údajně porodní asistentka Maria zděšena. Dítě se třema nohama při své práci jakživ neviděla. Zatímco byl Frank dítě, lékař zvažoval, že by mu třetí nohu amputoval. Jelikož by ale při operaci mohl přijít o život, raději to neriskoval.

 

 

Zdroj: sideshowworld.comfranklentini.itcorriere.itsiracusanews.itthehumanmarvels.commissioncreep.comgoogle.czhistorydaily.org https://refresher.cz

foto https://www.instagram.com/freemanandfugateoddities