Matka podvyživené a zanedbané děti opustila. Nešla kvůli nim ani k lékaři

Rádio G6 - Admin

Alence byly teprve dva roky, když byla přijata do Klokánku. Měla dlouhé neupravené vlasy plné vší, na jejím těle byla znát značná podvýživa, byla promrzlá a ušpiněná. Neuměla téměř nic, co by ve dvou letech umět měla. To ještě nikdo netušil, že k holčičce brzy přibude její malá sestřička.

Bydleli v polorozpadlém domě. Matka brzy znovu porodila

Alenka žila se svojí matkou v polorozpadlé usedlosti v malém městě. Společně s nimi žila v domě ještě jedna rodina. „V zimě všichni trpěli nedostatkem tepla, není proto divu, že byla dívenka při přijetí podchlazená a tak ušpiněná,“ říká Klokánek.

Po pár měsících porodila Alenčina matka malou Natálku. Ta byla velmi nedonošená a v nemocnici jí nedávali příliš šancí na přežití. „V nemocnici ji matka nikdy nenavštívila, a tak skončila holčička také v Klokánku,“ říkají tety, které ji dostaly na starost.

Holčička všechny překvapila. Rostlo z ní zdravé a silné dítě

I když Natálce doktoři ani sociální pracovnice nedávali zpočátku velkou naději, v Klokánku se holčičce začalo dařit. Brzy nabrala váhu a zbavila se všech nebezpečí na životě, která jí hrozila. „Byly jí tři měsíce, když jsme si ji do Klokánku braly,“ říkají tety. „Tou dobou se na holčičky přišla jednou podívat jejich matka.“

Jenomže tenkrát měla žena na obličeji obrovské hnisavé ložisko, a proto po ní Klokánek požadoval, aby si zašla k doktorovi. „Odmítli jsme ji k dětem pustit v takovém stavu,“ říká Klokánek. Matka se od toho dne už neukázala. Obě dívenky po zákonem stanovené době putovaly z Klokánku do dětského domova.

zdroj: https://www.onlyu.cz